Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Érdemes kifizetni az utolsó...

Érdemes kifizetni az utolsó havi lakbért, ha megvan az esély, hogy a kauciót nem akarja visszaadni a tulaj?

Figyelt kérdés

Felmondtuk a szerződést, de nem tetszett a tulajnak. Az utolsó havi lakbér lassan esedékes lesz, azonban nem ment bele, hogy a kaucióból levonjuk és a végén annyival kevesebbet adjon vissza. Azt mondta ,azt majd akkor kapjuk vissza, ha mindent rendben talál, emellett patáriát csapott amiért elmegyünk. Szerinte leéltük a lakást pár hónap alatt -holott nem is látta és kb. csak aludni jártunk ide. Félő, hogy kitalál majd dolgokat, ami alapján levonja (pl függönykarnist fúrtunk fel az engedélyével, de leszedjük és lefestjük a helyét.)

Az utolsó havi bérleti díjat+rezsit ezek után érdemes neki odaadni? A szerződésben egyébként is az áll, hogy a kaució az esetleges fizetési elmaradás fedezésére is szolgál.


2021. aug. 13. 09:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%
A kauciót mindenhol az után szokták fizetni, hogy a lakás állapota ellenőrizve lett a kiköltözés után.
2021. aug. 13. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ez így igaz! Csakhogy itt elég nagy az esélye, hogy nem is áll szándékában visszaadni, hisz látatlanul is megmondta: leéltük a lakást :) Gyanúm szerint nincs is neki miből, mivel nem dolgozik, de ez más tészta.
2021. aug. 13. 09:43
 3/14 anonim ***** válasza:
93%

Ti fizessetek a szerződés szerint, ha törvényesen akartok eljárni, mert esetleg a kaució miatt lehet ebből bírósági ügy.

Ha a kauciót jogtalanul tartja vissza, akkor az első utatokba kerülő közjegyzővel fizetési meghagyást küldettek neki.

Ha ezt 15 napon belül nem kifogásolja meg, automatikusan hatályba lép és a közjegyző megküldi a végrehajtónak.

Ha megkifogásolja, de ti nem értetek ezzel egyet, akkor bíróságra kerül az ügy, ahol eldöntik a követelésetek jogosságát, vagy jogtalanságát.

Ha jogos részetekről a kaució visszakövetelése és bíróság is így dönt, akkor innen kerül végrehajtóhoz, aki behajtja rajta.

A közjegyzőt és bírósági költségeket a vesztes fél fizeti.

Kár, hogy nem fotóztatok beköltözéskor, mert így bármi hibára mondhatja, hogy ti okoztátok és levonhatja a kaucióból.

2021. aug. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok és most olvasom, hogy

"A szerződésben egyébként is az áll, hogy a kaució az esetleges fizetési elmaradás fedezésére is szolgál."


Ez esetben ha kétséges, hogy visszakapjátok, akkor ne fizessetek!

2021. aug. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
57%

Kauciót sokan azonnal elköltik, mintha az övék lenne. Így ha vissza kell adni az olyan minta foghúzás.

Ha már a semmiből is patáliát csap hát az véleményes.

Meg kéne beszélni vele. Ha szerinte lelaktátok akkor egyrészt most körbefotózni a lakást. Meg elhívni hogy na mutassa meg, mi az amit lelaktatok. Ha a legelején nem lett körbefotózva a lakás akkor arra sajnos nem lehet hivatkozni... Így azt el lehet kerülni hogy másban is hibát találjon.

Sajnos a magyar ingatlanbérlésre vonatkozó törvények ezt nem szabályozzák jól. Nyugaton sok felé eleve banki betétben van a pénz, és nem egyik félnél. Így önhatalmúlag senki sem fér hozzá...

Kaució nyilván a végén jár vissza, de azt előllre sajnos nem tudjuk megmondani hogy vissza fogja -e adni vagy nem.

Ha van bérleti szerződésetek akkor jobb helyzetben vagytok mint ha nem lenne. Olvassatok utána a jogi helyzetnek.

Valamint ugye neki bejelentési és adófizetési kötelezettsége van a NAV felé a bérbeadás miatt. Amit ha nem tett meg nem csak a kauciót bukja ha a NAV látókörébe kerül. Mert a bejelentést és az adót sokan el szokták felejteni :)


Érdemes lenne vele előllre megegyezni hogy nézze meg most a lakást, és most tudjátok meg mi az ami eddig a pontig történt ne a kiköltözés után jusson eszébe hogy a soha nem volt ajtót eloptáltok.

Úgy hogy a kiköltözéses állapotot is érdemes körbefotózni. Minden sarkot, mert akkor a nem látható sarokban vagy részletben fog milliós károkat találni.

Jogi hercehurca gyorsan sokba tud kerülni... Hiedelemmel ellentétben sajnos mindenkinek.

2021. aug. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
79%

Én most a 4. albérletemben lakom, mind az előző 3 helyen az ott lakás utolsó hónapjában nem fizettünk bérleti díjat, hanem le lett vonva a kaucióból és annyival kevesebb kauciót kaptunk vissza a végén. Igaz mindegyik helyre havonta egyszer jött személyesen a tulaj a pénzért és szívesen beengedtük mindig, havonta körülnézhetett mi újság, milyen állapotban van a lakása, és így kitalálni sem tudott ha akart sem volna semmit, hogy valami el lett rontva.


Az előző válaszolóval egyetértek. Főleg a "szegényebb" tulajok (pl kisnyugdíjas akinek valahonnan 2 lakása van és kiad 1-et) biztosan elköltik a kauciót, de tuti a kauciók 90%-a nem egy külön letéti számlán van tárolva (vagy borítékban), hanem "bele lett öntve a közösbe" és onnan fáj visszaadni a tulajnak (akkor is, ha végül visszaadja), mert azt már annak érzi/érzékeli, mintha még ő adna neked új pénzt.

2021. aug. 14. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
66%

Nem fizetnék, ha tudom, hogy nem akarja visszaadni akikor nem laktam le a lakást.

Vannak akik kiadják a lakást és fél év után simán nem adják vissza arra hivatkozva, hogy ki kell festeni ami simán van fél millió.


Ismerősöm kivette egy szar albérlettett a tulaj ráfogta, hogy tönkretette a WC ő miatt dugult el (vékony kis lányka) fizesse meg a szerelőt ő maga. Majd sikerül jól összeveszi, az ismerősömet elhordta mindenek a végre az lett 2 havi kaució ment a levesbe meg a bérleti díj ez több volt abban sz időben mint az apjának egy havi fizetése.

2021. aug. 14. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
54%

"Vannak akik kiadják a lakást és fél év után simán nem adják vissza arra hivatkozva, hogy ki kell festeni ami simán van fél millió."

Tapasztalatból mondom, hogy simán össze lehet mocskolni ennyi idő alatt a falat annyira, hogy festeni kelljen. Az én volt bérlőim örülhetnek, hogy nem fizetek súlyos pénzeket festőknek, hanem megcsinálom magam, így csak a festék és az eszközök árát vontam le a kaucióból.

2021. aug. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

7-es vagyok és teljesen egyet értek veled láttam olyat amikor papuccsal vagy cipővel voltak a szúnyogok lecsapkodva a falon, hát mintha valaki ott futkorászott volna olyan látvány volt.


Itt az átverőkre gondoltam akik szar lakásukat és amikor közlöd vele, hogy elmennél akkor nem adja vissza a pénzed és ezt pár havonta eljátsszák mindig egy új emberrel.


Örülők, hogy van ilyen kiadó aki maga festi ki a lakást és nem a 600 ezer forintos festési költségét akarja a következő lakón behajtani plusz még profitot.

2021. aug. 17. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

8. Természetesen vannak ilyenek. Viszont mi alig voltunk a lakásban, hétvégente elutazunk a szülőkhöz, hétköznap pedig este 6 körül érünk haza. Egy karnist és egy polcot fúrtunk fel, aminek a helyét már legletteltük és le is fogjuk festeni, hogy nyoma se maradjon -egyébként a tulaj beleegyezésével fúrtuk ezeket fel.

Mivel a fürdőben nem volt semmilyen fogas, így öntapadó akasztókat vettünk. Ezekre azt hitte fel vannak fúrva, 10 percig sipákolt mire leszedtem neki egyet hogy fel tudja fogni: öntapadó.

Szúnyogháló szerintem alap, ha jól éreztük volna magunkat, biztosan vettünk volna legalább pár ablakra. Viszont a betévedt rovarokat nem csaptuk a falra, hanem rovarölővel fújjuk, tehát a falon nincs semmi.


Tegnap újra előadta, hogy "egy teljesen felújított lakásba jöttetek és így itt hagyjátok..." kérdőre vontuk, hogy mondja már meg mi nem új, mi van leélve, miben lát problémát, legyen szíves rámutatni. Azonnal elkussolt, hisz nincs mire rámutatnia.

2021. aug. 17. 10:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!