Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Magas páratartalommal és...

Magas páratartalommal és abból fakadó penészedéssel mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés

8 hónapja költöztem új albérletbe és eddig nem foglalkoztam ezzel, átlagosan szellőztettem és sokszor bent teregettem. Néhol megjelentek a penészfoltok, már hetek óta nem teregetek bent, ha főzök vagy felmosok akkor is szellőztetek napi több órát


De bármit csinálok, a páratartalom a lakásban 80% feletti, ha nyitva minden ablak akkor is kb. annyi. Vettem páramentesítőt, ez leviszi 50%-ra ha kattog egész éjjel (pedig 35-re állítottam, de nem megy lejjebb 50-nél) de amint szellőztetek ismét 80 körülire megy fel, mert friss levegő azért kell.

Ennek így nincs értelme. Hogy lehetne levinni a páratartalmat és legyen friss levegő is?



2021. aug. 14. 10:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nagy kérdés, hogy honnan jön a pára, nedvesség?

Ház, lakás, szuterén, földszint, parasztház... ?

2021. aug. 14. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

AZIK a fal. Csotores van valahol. Vizesblokkok feletted ugyanott vannak? Nezz korul meg ma a felso szomszednal!!!


Ilyen esetben visszajar az egesz kaucio es azonnali felmondassal elhetsz.


Ha nem fogadja el a tulaj,szivesen odamegyek es wlmagyarazom neki,h miert a legolcsobb visszaadnia neked a teljes kauciot es elengedni a fennmarado honspok berleti dijat.


Az azas megszuntetese nem a te feladatod. Csinaltassa meg a csocseret azonnal. Eldontheted,h ott maradsz-e. Akar berleti dij 80% -at is elengedheti neked,amig a felujitas tart.

2021. aug. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
93%
Milyen ázásról, csőtörésről beszélsz? Nincs szó vizes, leázó falakról.
2021. aug. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
36%
Egyszerűen csak rejtett abkakszellőzőket kell tenni az ablakokba a német előírás szerint( Din 1946-6 Feuchteschutzlüftung,nedvesedés ellen védő szellőzés)Egy 50m2- es lakásra 4- 8 darab elég lehet.ha van egy szellőző a fürdőben, vagy a wc- ben elég a 4. Magyarul is olvashatsz rólaha beírod: www.innoperform.hu . A facebookon is van róla info.
2021. aug. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

De volt korábban beázás, mert eldugult az ereszcsatorna és a nagy eső következtében befolyt a lakásba a víz. Mennyezeten fa borítás van így ott nem látszik, a falra meg nem folyt, de azóta hívott szakembert és elvileg meg lett csinálva a csatorna. De nem tudom ez hogy függ össze az állandóan magas páratartalommal. Nem tudom honnan jön, tapéta van a falakon nem igazán látszik, hogy vizesedne.

Földszinti lakás amúgy.

2021. aug. 21. 14:38

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!