Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérlet után nézek. Mit...

Albérlet után nézek. Mit jelent az, hogy nincs bevezetve a gáz?

Figyelt kérdés

Életemben először magam intézem ezt a dolgot, és nincs kitől megkérdeznem. Szóval akár kinevettek, akár nem, itt próbálkozok.


Az van a lakás adataiban közölve, hogy van víz, elektromos áram, távhő,de nincs gáz. Most akkor én hogy főzök ott? Vennem kell főzőlapot? A tűzhelyemet nem tudom használni, mert nem lehet ráköttetni?


Béna kérdés, de tapasztalatlan vagyok és bizonytalan, ezért kérem a segítségeteket. (Bérbeadótól nem tudok választ kapni.)


Köszönöm a normális válaszokat!


21/L



2021. szept. 26. 18:16
 1/10 anonim válasza:
94%
Vagy elektromos tűzhely, vagy gázpalackból szerzed a gázt. Az úgy működik, hogy veszed a palackot rákötöd a tűhelyet és van gáz addig amíg ki nem fogy, ha kifogy feltöltik neked.
2021. szept. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Én meg azt nem értem a bérbeadó hogy nem válaszol. Az hogy nics gáz azt jelenti hogy nincs gáz. Elektromos főző hely kell. Akár egy egyszerű rezsó ha nincs ott semmi
2021. szept. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg elektromos tűzhely van a lakásban, a vízmelegítő is lehet elektromos.

A fűtést távhő adja, ahhoz sem kell gáznak lennie.


A tűzhely jellemzően a lakás alapfelszereltségének a része, hacsak nem putrit veszel ki, szints biztos, hogy nem kell ilyesmit venned.


A gáz hiánya nem jelent feltétlen gondot. :)

2021. szept. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A később épült panelokban pl már nem vezették be külön a főzés miatt a gázt. A lányomnál is villanytűzhely van már. Nekem pl még gáztűzhely a konyhában.
2021. szept. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha te vinnéd a saját gáztűzhelyedet, ott nem lehet ráköttetni, így van.

Tehát azt nem tudod használni, tehát neked nem jó ez a lakás.

2021. szept. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
94%
Nálam sincs gáz, az előző tulaj kiköttette, de nem érzem hiányát: minden villanyról megy. Viszont ha nem válaszol a bérbeadó, akkor hagyd, nem ő a te embered.
2021. szept. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Távhő esetén a fűtést és a melegvizet is távhő adja. Ha a lakásban nincs gáz, gáztűzhely sincs, vagy ga vinnél, nem tudod rákötni. Elektromos főzőlapban gondolkodj, ha neked kell vinni. Jobb, mint a gáztűzhely. Gázpalackot felejtsd el, nem szabályos társasházban a gázpalack. De kérdezz rá a tulajtól, mi van a konyhában. Lehet, hogy berendezett a konyha. Én már 10 éve élek olyan lakásban, ahol nincs gáz. Elektromos főzőlap van villanysütővel. Sokkal jobb, mint a gáztűzhely...
2021. szept. 27. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
69%
Azért közölte az eladó, hogy nincs gáz, hogy ne ringasd magad a gázfogyasztók alkalmazásában, megvételében, mert nincs a lakásban gáz. Villany viszont van - írod.
2021. szept. 27. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, azt jelenti, hogy egy klasszikus gáztűzhellyel nem boldogulsz ott, mivel nem megy be gázcső a lakásba. Vagy eleve nem is ment, vagy korábban lekapcsoltatta a tulajdonos, és kikötötték tőle (mi is elzárattuk a lakásunkban, a cső végére tettek egy plombát). Kerémia vagy indukciós főzőlap vagy komplett elektromos tűzhely, mikrohullámú sütő, vízforraló stb hálózatról csodálatosan működtethető, étel nélkül nem maradsz emiatt.
2021. szept. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

Ha nincs bevezetve a gáz, akkor a tulajnak kell fizeni azért, hogy ott laksz!

2021-ben van pofájuk kiadni egy ilyen lakást?. És még pénzt is kérnék érte havonta?

2021. okt. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!