Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Érdemes egyedül élni?

Érdemes egyedül élni?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretném megtapasztalni milyen egyedül élni, mert eddig mindig másokhoz alkalmazkodtam és közösködtem. Érdemes felköltözni pestre már most a télen egy garzonba akár, hogy ezt megtapasztaljam? Ottani fizuból ki tudnék jönni?


Szeptembertől pedig tanulni járnék, így mindenképp fontos változás volna.


21/L



2021. okt. 3. 00:20
A kérdező szavazást indított:
Albérlet
Fizetés
Anyagiak
Önállósodás
19 szavazat
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
12%
Nem ha tanulsz megis. Miből csengetsz havi 200 rongyot albira? És meg ott vannak a. Felesleges ruhaid a. Buta internet, a semmirevalo tv amit senki nem néz, de persze kell mert miért ne, a parfumod, nem jó olcso neked drága kell, napi italod kajad, hopp 300 rongy - nem éri meg ! Nehéz az onallo élet...
2021. okt. 3. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
66%

1/1 Hogy mi ? :D

Tény nem olcsó az élet, de egy garzon bérlése külvárosba nem 200e

Ha nem kell gépkocsit fenntartani, meg nincsenek nagy elvárásaid hogy neked minden évbe kell új telefon..stb Akkor vállalható, de sok albérletbe kérnek kaukciót ami akár lehet 3 hónap is. (Több 100e forintról beszélünk)

Nagyon meg kell gondolni, érdemes szerződést is írni közjegyző előtt hogy ne nyúlják le a kaukciót.

2021. okt. 3. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
48%
Kollégium!?
2021. okt. 3. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
86%

Itt is 70 000-től 1,5 millióig vannak fizetések, mint bárhol másutt az országban városokban.

Lakás rezsivel viszont 95 000 alatt tutituti nincsen.

A megélhetés valamivel olcsóbb az árverseny miatt, de neked erre még rájönne a hazautazgatás.

2021. okt. 3. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
89%

"Ottani fizuból ki tudnék jönni?"


Édesem! Nagyon nem mindegy, hogy mit dolgozol. Ha 18 évesen luxusprosti vagy, akkor igen, gond nélkül, de ha mekiben 4 órában heti 3-szor, akkor felejtős. (Nyilván végleteket írtam.)

Általánosságban: általában amennyivel több pénzt adnak, annyival többe kerül az élet.


Én a helyedben gyűjtenék otthon egy kis kezdőtőkét, biztonsági vésztartalékot. Akkor látni fogod, hogy megy a tanulás mellett a meló, a védőháló meg ott lesz még mögötted.

2021. okt. 3. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
93%
Minden attól függ, mennyit keresnél. 21/L és még tanulni is szeretnél meló mellett, hát azt mondom, hogy nem fog menni az egyedül albérlet.
2021. okt. 3. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
92%

Valaki érti a szavaztatás logikáját?


Ha az a véleményem, hogy a Kérdező egy eléggé egyszerű teremtés és nyilván Budapesten sem vezérigazgató lesz, ergo az egyelőre nemlétező, reménybeli, ismeretlenösszegű lóvéja csak szobabérlésre teszi alkalmassá - de a közösködésből elege van - akkor melyik gombot kell nyomni?

2021. okt. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
69%

#7-es..hát ez az..arra gondoltam, hogy esetleg baromi okos, és csak én nem éretm..de megnyugodtam.


Amúgy nálad a pont!

2021. okt. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
82%
Mennyi lenne az ottani fizud?
2021. okt. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
82%

#9

Még nincs munkahelye Bp-en, csak feltételes módban (“mi lenne, ha...) álmodozik szegénykém.

2021. okt. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!