Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » A bérlő nem tartja be a...

A bérlő nem tartja be a határidőt?

Figyelt kérdés

Van egy bérlőm,eléggé problémás.

A fizetési határidő mindig a hónap 5.napja. Ez a szerződésben is benne van.

Mostanában csak 20-25.e körül tud fizetni. Tehát múltkor írtam neki, 7-ém,hogy megkérem fizessen,mert 2 napja késik. Erre annyit írt,hogy legkorábban csak 20-án rud. És ennyi.

Engem ez eléggé felháborított.

Ilyen esetben kiküldhetek felszólítást,aztán szerződést bonthatok?

Ez az összeg a fiam egyetemi tanulmányit fedezi,tehát nem ingyenélők vagyunk akik ebből élnek,nem ezért van kiadva. Így fontos,hogy tartsa a határidőt,hiszen nem hiába állapodtunk meg egy határidőbsn.



2022. jan. 18. 17:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ezek szerint van szerződés, olvasd át és aszerint járj el!
2022. jan. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Abban benne van,hogy késés esetén felszólítás. Viszont ugye előre szól mindig. Ilyenkor is? Mert ez így nem állapot....
2022. jan. 18. 17:39
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Az, hogy szól nem mentesíti a határidő betartása alól.
2022. jan. 18. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
94%
A szerződést jó lenne látni, hogy konkrétan mi van benne, hogy milyen szankciókat hozhatsz, ha nem fizet időben. Ha jól értem ez már állandósult, hogy mindig később fizet. Én beszélnék vele, hogy mi az oka, hogy csak később tud fizetni, ha nektek annyira nem fontos, hogy időben megküldje a pénzt, akkor egy kompromisszumos megoldás kellene. Ha van jogász ismerős kérdezd meg, hogy a szerződésben elírtak szerint mit tehetsz, felmondhatod-e és kirúghatod, ha igen akkor a kaucióval mi lesz stb.
2022. jan. 18. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Lehet rossz ember vagyok, de én kitenném.


Alapból nem érezném biztonságosnak azt, hogy olyan ember bérel, aki hónapról-hónapra él és a fizetésképtelenség határán mozog.


Én magam is évekig béreltem, soha nem volt olyan, hogy ne tudtam volna fizetni. Alapból úgy lőttem be az albérletet, hogy ne legyen erőn felüli költség.


Másrészt onnantól, hogy megkaptam az első pár havi fizetésem, mindig volt annyi tartalékom anyagilag, hogy ne az aktuális havi fizetésemet éljem fel.


Nyilván emberek vagyunk, ha amúgy nincs vele gond, és fizetni fizet, akkor abba sem halnék bele, ha csak hó végén adja oda a pénzt. De jobb egy rendesen fizető bérlő.

2022. jan. 18. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
88%

Ami szerintem amúgy jó megoldás lehet, megbeszélni vele, hogy a következő hónapban adjon oda +1 havi bérleti díjat az aktuálisan felül, cserébe onnantól maradna a 25-e mint fizetési határidő.


Magyarul:


Január 5-én kellene fizesse a januári bérleti díjat.

Ezt csak január 25-én teszi meg.

Január 25-én elkérném a februári 5-én fizetendő bérleti díjat is.

Február 25-én pedig a márciusit. És így tovább.

2022. jan. 18. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

6-os: szerinted aki csak 25-én tud fizetni minden hónapban, az le tud tenni akkor még egy havi bérleti díjat? Ha le tudna, akkor fizetne 5-én rendesen.


Valamiért ő vagy hónap végén kap fizut vagy nem veszi komolyan az albérletfizetés határidejét.

Én megmondanám neki, hogy vagy odaadja 5-én, vagy emelek a bérleti díjon x ezer forintot, mert ez neked így, ebben a formában nem felel meg, nem így írtátok alá. Ha nem fogadja el, menjen.

2022. jan. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Mindig tanul az ember.

Én az ilyenek miatt beleírtam a szerződésbe, hogy késedelmes fizetés esetén 2000 Ft/nap a kötbér.

2022. jan. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Utolsó: ez jó ötlet,a következő bérlőnél én is beleírom!

Sajnos nagyon bunkó velem, szerintem nem vesz komolyan,mintha meg lenne sértődve,hogy fizetni kell. Pl amikor írok neki,sose köszön,csak bunkón ír 1-2 szót,míg én köszönök,meg is szoktam köszönni ha fizet stb.

Lekezelően beszél velem,azt vettem észre.

2022. jan. 18. 19:45
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
#7 Nyilván kicsi az esélye, de így legalább be lenne előre biztosítva a tulaj. Bár aki nem fizet azt a béremelés sem fogja meggyőzni valószínűleg.
2022. jan. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!