Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Fő/albérlet rezsi nélkül...

Fő/albérlet rezsi nélkül Budapesten belvárosban mennyi szokott lenni a minimum ár?

Figyelt kérdés

2022. jan. 27. 15:10
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

10: A kerület még abban is számít, hogy van, ahol nem kell építményadót fizetni hosszútávra kiadott lakás után, de van, ahol kell.

És én még az amortizációt nézem nagyon. Ha egy ingázó könyvmoly fiatalka a bérlő, aki ott van 3-4 napot, akkor jóval olcsóbb neki, mint ha ugyanabba lakásba ketten vagy hárman költöznek állandóra, minden cuccukkal.

A 4 szobás lakást sem kapta volna meg a Lánchídnál egy négytagú család 130-ért, az biztos.

2022. jan. 29. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

"Az I. kerületben béreltem egy 2+2 fél szóbás lakást közvetlen a Lánchíd lábánál 130 ezer forint plusz rezsiért."

Mégis, mikor volt ez???

2022. jan. 29. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
0%
Alig pár hónappal ezelött (2-3 talán). De a lakás bérbeadója egy igen rendes ember volt. Maga az albérlet teljes mértékben fel volt bútorozva és be volt rendezve. A saját személyes tárgyakon és egy-két konyhai eszközön kívűl semmit sem kellett venni lényegében. Bárhol ahol ez szóba jött az lett a vége hogy ezt szerencsésen ki fogtam. Így utólag bele tudnék egy kicsit kötni ebbe a kijelentésbe, de alapjáraton igen, én is úgy véltem hogy ez egy igen "jó fogás" volt ha szabad így fogalmazni.
2022. jan. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Hányan laktatok 4 szobában? Mert feltételezem, nem egymagadnak volt szükség ekkora lakásra.
2022. jan. 29. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
24%
A 2+2 fél szoba úgy értendő hogy 2 hálószoba (ami tényleg csak alvásra volt való méreteinél fogva), illetve lényegében kettő nagyobb nappali avagy közös tér. A lakótársam és én éltünk csak ott ketten. Bár mivel javarészt egyedűl tartózkodtam ott (heti hét napból ötöt legalább egyedül) így néha szükségtelenűl nagynak éreztem. Bár idővel nyílván be laktam volna a nem használatos helyeket is. Terveztem külön hangstúdiót kialakítani stb. Csak a lakás kiválasztásánal az egyik fő szempont az volt hogy a szobák NE egybe nyíljanak. Sok budapesti lakásban pedig pont úgy van kialakítva hogy egybe nyílik. Nem feltétlen akartam én sem ekkorát (sőt), de szinte ez volt az egyetlen ami majdnem megfelelt az összes elvárásnak.
2022. jan. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
50%
Azért így más kicsit a leányzó fekvése, hiszen - gondolom- ketten fizettetek 130-130 ezer ft lakbért, tehát a 4 szobás lakás így 260 ezer. Csak a pontosítás kedvéért..
2022. jan. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
0%

Nem, félre értetted. Ketten éltünk ott, viszont az egészet én fizettem. Úgyhogy a számokban biztos vagyok mivel vezettem is természetesen.

130 ezer forint volt a lakás, és arra jött rá a rezsi mint mondtam. A 130 ezer forintot az egész összegre értettem. Ha ez meg lett volna felezve akkor az fejenként 65 ezer forintra jött volna ki plusz a rezsi. Tehát dúrván fejenként 80 ezerre.

2022. jan. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Azért első kerületben a 130ezer ft-ért kiadott 2+2 fél szobás lakás ma mélyen piaci ár alatt van. 2 lakást adok ki. Az egyiknél szeptemberben volt bérlőcsere. 37 nmes kőbányai, másfél szobás lakás 120ezer ft-ért adtam ki, és volt rá érdeklődő, nem kevés. 2 hét alatt ment el. A mai bérleti díjak Budapesten: egyszobás garzonok 25-30 nmesek, helytől és állapottól függően 90-95 ezertől-130ezerig. (Persze, láttam ennél drágábbat is) 2szobások helytől és állapottól függően:130-tól felfele, akár 200 felett is, ha olyan helyen van. 3 szobások 180-tól felfele. Szobák: 50-60 ezertől felfele. (Itt elvétve szoktam látni.olcsóbn hirdetéseket is, de nagyon ritka) Ezek csak a bérleti díjak. A rezsi még ezekre rájön. Ha most keresel lakást, ilyen árakra számolj kérdező.
2022. jan. 30. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
18: Ld. a 11-est, és kiegészíteném még azzal, hogy mi van az árban. Vannak felújítandó állapotú üres lakások és vannak tiptopok, ahol az árban benne van minden karbantartás, bútorok, tartozékok, gépek javítása, cseréje, stb.
2022. jan. 30. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Öcsémék 2 barátjával a Keleti pályaudvarnál laknak hárman egy nagy, 100 négyzetméter körüli lakásban, aminek csak a bérleti díja 70 ezer ft/fő rezsi nélkül. A rezsi még másik 10-15 ezer fejenként.
2022. jan. 30. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!