Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Otthagyott bútorok?

Otthagyott bútorok?

Figyelt kérdés
Egyre inkább azt tapasztalom, hogy főbérlők előszerettel szeretik otthagyni a bérlőkre régi bútoraikat "majd nekik biztosan jó lesz" alapon. Miért nem lehet egyszerűen elvinni? Főleg ha már az állapota sem kielégítő.

2022. febr. 13. 22:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%

Miert nem a főbérlővel beszélsz?

Mi van a szerződesben?

2022. febr. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
96%
Régi helyemen a tulaj konkrétan odahordozott minden szart. Pianinot, kanapét, csak a helyet foglalták.Ha a lakotarsam és én a szobainkba be nem fogadtunk volna egy-egy felesleges bútort, a nappali konkrétan lerakattá vált volna.
2022. febr. 13. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%

A kedvencem a "szentimentális érték".

Nem akarok ekézni senkit, én is ingatlant készülök kiadni, értem én a többhavi kauciót, az óvatosságot.

De könyörgöm, ha a "nagyi utolsó szőtt függönye" meg a "papa 60 éves mosógépe" olyan szent érték hogy NEM ENGEDITEK KIDOBNI a bérleményből AZT A SZART A BÉRLŐ KÖLTSÉGÉRE, de cserére meg elszállíttatásra meg semmire nem vagytok hajlandóak, csak szerencsétlen bérlőt csesztetitek, akkor szerintem fejezzétek be a lakáskiadást. Mert ez így ebben a formában csak mindenkinek felesleges stressz. Másba is lehet forgatni a bevételt, lesz kenyér az asztalon, ha eladjátok az ingatlant és vállalkozást indítotok vagy részvényt vesztek (stb., természetesen a józan ész határain belül értve).

Ezeknek a tárgyaknak kitalálták a "raktár" dolgot amit minimális anyagi ráfordítással vehettek meg, ha ragaszkodtok az albérletkiadáshoz és a családi kincsekhez.

2022. febr. 14. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
76%

Mert érzelmileg ragaszkodnak az adott tárgyhoz, de felesleges helyük nincs tárolni. Ilyenkor a kiadott lakás lesz a raktár. Fejben úgy érzik, még jól is járnak, mert ha tönkremegy, akkor egyrészt ki lehet végre dobni lelkiismeret furdalás nélkül, másrészt az új beszerzését megpróbálhatja ráerőszakolni a bérlőre, aztán vagy sikerül, vagy nem.

2. eset: Be akarja bútorozni a lakást, de nem akar rá sokat költeni + féltené is a normális bútort. A vaterán szerzett "ingyen elvihető szekrénysor" meg pont jó áron van ehhez. Nem szokták ennél tovább gondolni a dolgot. Azért nem hagyja, hogy vegyél magadnak normális szekrényt, mert tárolni a régit nincs helye, ha meg elmész, viszed magaddal a szekrényedet, akkor ő megint ott áll nélküle. Őt pont nem érdekli, hogy neked nem tetszik a régi.

2022. febr. 14. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
88%

Nem igazán értem a szituációt!

Be van rendezve egy lakás ósdi kacatokkal - eddig tiszta - de ha nem felel meg, mert az ár magas az állapothoz képest, akkor nem kell kivenni. Ha az ár tükrözi a berendezés állapotát, akkor ha kevés a pénz, le kell tolni a békát a torkon.


Az viszont kizárt, hogy egy kiadott lakást a bérbeadó továbbiakban szemétlerakónak használjon és odahordja a lomot. Ez ellen lehet tiltakozni.

2022. febr. 14. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
48%
mert drága fuvarozni. És nagyobb darabokat nehéz cipelni, legalább kétemberes meló. Olcsóbb otthagyni.
2022. febr. 14. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
73%

Mondjuk én más szemszögből nézném a dolgot, albérlőiből (nem vagyok az):

Az albérlők szívesebben vennének ki egy abszolút üres lakást, hogy aztán a kanapétől kezdve az asztalon keresztül a ruhásszekrényig, szónyegig, MINDENT meg kelljen vásárolni, hirtelen, egyszerre?

Szerintem nem...

Sokan örülnek, ha a kauciót össze tudják spórolni - nem ám, hogy egy komplett lakást berendezni mellé.


Arról nem beszélve, hogy esetleges továbbállás után a költözés lényegesen többe kerül, ha egy komplett lakásra való bútort kell átcuccolni, (ami lehet, hogy nem is fér be a másik bérelt lakásba), mintha egy kocsira való holmit akár egy taxival át lehet fuvarozni.


És igen, ha valakinek nem tetszik, hogy "avíttas" a bútor, akkor tovább kell állni és megfelelő albérletet keresni.

2022. febr. 14. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
90%

De hát nem kell kivenni egy olyan lakást, ami szentimentális értékek tárhelye...


Ennyi! Keresni kell egy üresen állót.

2022. febr. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
92%
2es vagyok, velem konkrétan az történt, hogy már kivettük, és úgy hozta, honapokkal később a cuccokat, mert az neki kell, majd ha visszakoltozik. Pianio, kanapé, stb. Lehet tiltakozni, igen, meg tovább költözni, úgy, hogy nem tudod, a következő tulaj mennyivel lesz majd korrektebb.
2022. febr. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
87%
9: meg kell mondani, hogy hozhatja, de akkor mínusz 20% a bérleti díjból... :)
2022. febr. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!