Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Szerintetek ilyen áron és...

Szerintetek ilyen áron és ezen a helyen találunk júniusban albérletet? (Budapesten)

Figyelt kérdés

Párommal költöznénk.


Ilyen igényekkel:


Kerület: 2, 11, 12

Terület: 40-50 nm2

Kisállattal költözhető legyen (2 cica)

Különnyíló hálószoba


Költségek: 160 ezer forint, ami tartalmazza a bérleti díjat, a rezsit és a közös költséget is.



Szerintetek van rá esély?



2022. febr. 26. 22:45
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Szerintetek akkor mennyi a reális, amit rá kellene szánni ezekkel a "feltételekkel", amiket szeretnénk? Kiégészítve a kerületekkel.
2022. febr. 27. 13:08
 12/20 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem, bár sokkal érdemesebb, ha te vizsgálódsz albérletes oldalakon, min. 140 ezer, és ez csak a bérleti díj. De inkább 150től felfelé.
2022. febr. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Kedves #12!


Köszönöm, meg fogom így nézni!

2022. febr. 27. 13:23
 14/20 anonim ***** válasza:
96%
12es vagyok. A legtöbb oldal tól-ig összeget kér a keresésnél. Adj meg egy minmális összeget, akár a 120at is, és egy akkorát, amit még ki tudtok fizetni. (Ezek csak a bérleti díjak rezsi nélkül.) És így keresgélj. Képet fogsz kapni az ingatlanpiacról, és meg fogod látni a kerületek, meg a lakások közti különbséget. Arra vigyázz, hogy ami túl olcsó, az gyanús. Mondjuk 70 plusz rezsiért élhet ő garzon. Ezeket úgy ismered fel, hogy vagy nincs kép, vagy van, de csak egy, leszedve az internetről, vagy lakás esetén csak a házról, környékről. Ha telefonszámokért regisztrációs díjat, pénzt kérnek, ne fizess, átverés. Van még időd, nézegess a neten, hogy mire oda kerülsz, nagyjából tudd, hogy mi a reális. Sok sikert!
2022. febr. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
90%

Ha a 160at nem mindenre szánod, hanem 160+rezsivel gondolkodsz, az már reálisabb. (Ha optimista vagyok, akkor 140-150től felfelé.)


Ami még fontos: két macskával inkább bútorozatlan lakásban gondolkodj.


Mi 120+rezsiért vagyunk a 14. kerületben, szintén két cicával. De ez csak egy egyszobás kislakás, 35 nm körül. Szóval mondhatjuk, hogy benne vagyunk az általad belőtt keretben, csak se a kerület, se a lakás mérete nem stimmel. :D

Néha nézek hirdetéseket, ha szembejönnek (fészen benne vagyok ilyen csoportokban), de ha most keresnék, 140+rezsi alatt tutira nem találnánk.


Facebookon érdemes amúgy nézelődni, infógyűjtés gyanánt is.

2022. febr. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

#15!


Egyébként pont gondoltam arra, hogy bútorozatlant kellene, mert több évre terveznénk ott lenni. Úgy meg végülis jobb, ha saját bútor van.


Akkor úgy gondolod, ha bútorozatlant keresünk, akkor nagyobb esély van ilyen árkategóriában tálalni (140-150+ rezsi) és ot nagyobb eséllyel is elfogadják a cicákat?

2022. febr. 27. 15:18
 17/20 anonim ***** válasza:
95%

Bútorozatlanban mindenképpen nagyobb eséllyel fogadják el a cicákat, hiszen persze, tudjuk, mindenkinek tökéletes szobacicái vannak (nekünk is :D), de ha véééletlenül mégis bútorokat, szőnyeget karmolnának, akkor a tieid látják a kárát, és nem a tulaj cuccai.


Nekem annak idején az volt a taktikám, hogy ahol nincs kifejezetten beleírva, hogy kisállat kizárva, ott rákérdeztem, hogy nem-e lehetne, hogy, mégis... és több esetben kaptam pozitív visszajelzést, mint sem (persze ehhez nem árt, ha kerek mondatokban normális hangvételben írsz levelet, és nemcsak a rendszer által felkínált "ez megvan még? mennyi?" stílusában kommunikálsz). :)

Számíts rá, hogy több visszautasítást fogsz kapni a cicák miatt, de nem lehetetlen a dolog.

2022. febr. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
64%

Attól függ, mi legyen az árban.

Egy teljesen üres, lift nélküli lakást sikerülhet kapni ennyiért.

Vagy akár gépesítve úgy, hogy a gépek javítása, pótlása nincs az árban.

És itt a létszámmal van a baj, egy ingázó egyetemista simán kaphatna ennyiért egyedül.


De ha most is "albérletben" laktok a kívánt kerületek valamelyikében, akkor mért kell júniusban elköltöznötök?


Azok a pesti részek, amiket írtál, még drágábbak, mint a budaiak.

2022. febr. 27. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
54%
Hát vannak igények azért. Ha ki.os tudnal fogni egy ilyet, azt a lakást egy órán belül elviszik. Szoval résen kell lenni.
2022. febr. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Itt reális. És így is mázli.

Nyilván 1 főnek állatka nélkül ugyanez 110-ért is reális.

[link]

2022. febr. 28. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!