Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Köteles vagyok covid járvány...

Köteles vagyok covid járvány alatt beengedni a bérelt házamba érdeklődőket (potenciális új bérlőket) ?

Figyelt kérdés
2 hónap múlva költözök ki a házból de a tulaj már mutatná másoknak amit nem szívesen teszek először is a járvány miatt, másodszor pedig elég magas bérleti díjat fizetek amiért úgy gondoltam alap, hogy a bérleti idő alatt nem fognak érdeklődők zavarni. Köszönöm a segítő válaszokat

#albérlet #albérlet új bérlő
2022. márc. 27. 22:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
41%

Ha senki nem engedne be senkit, hogy megnézzék a leendő albérletüket, akkor mindenki látatlanban venne ki lakást.

Te mennyire szeretnél egy olyan helyre költözni amit csak képen láttál?


Az új leendő bérlők is ugyan annyit fognak fizetni mint te, esetleg többet is ha a tulaj emel.

2022. márc. 28. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
71%
Sajnos kénytelen vagy, nekünk is be kellett őket engedni. Vegyél fel maszkot, és kérd meg erre őket is, mást nem nagyon tehetsz.
2022. márc. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
76%
Jaja, használjatok maszkot. Az a te otthonod, te döntöd el, hogy aki belép, az levegye-e a cipőjét, felvegye-e a maszkját.
2022. márc. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
100%
Szerződés válogatja, én is most adom vissza az enyémet, nálunk a tulajban sem merült fel a gondolat, hogy másokat hozzon a nyakamra. Kiköltözök, csinál egy tisztasági festést és jöhetnek az érdeklődők. Én is úgy gondolom, hogy amíg én fizetem a bérleti díjat, addig kifizettem a lakás kizárólagos használati jogát (közjegyzői szerződésben van foglalva), úgyhogy azt a pár hetet kibírja, amíg üres a lakás.
2022. márc. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
64%
Egyáltalán nem vagy köteles beengedni a nézelődőket. Nézegessék miután kiköltöztél.
2022. márc. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
3%

Ideje lenne elfelejtened ezt az idióta covidhisztériát. Rohadt unalmas már 2022-ben.

Ha te rettegsz továbbra is, akkor vegyél fel maszkot, meg gumikesztyűt. Vagy beszéld meg a tulajjal, hogy te nem lennél otthon, mutogassa egyedül a lakást a leendő bérlőknek, csak vigyázzon, nehogy ellopjanak valamit.

2022. márc. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
A covid dolgot szerintem is kicsit túlzásba viszed, de nem, nem vagy köteles. Mutogassa a tulaj miután kiköltöztél. Ráadásul semmi köze az ott lévő ingóságaidhoz idegeneknek. A tulaj meg csak túléli azt az egy hónapot, amig nincs kiadva esetleg. Nekem a legutóbbi költözés azért volt mert mondta a tulaj, hogy szeretné eladni, mondtam ok, akkor felmondjuk a szerződést de amíg én lakom benne és teljes árat fizetek nem hozhat a lakásba senki érdeklődőt. Megértette, megadott határidőre elköltöztem, aztán azt csinál vele (nyilván) amit akar. Az meg már az ő baja, ha utána fél évig veszi meg senki a kéglit, én nem fogok ingyen ingatlanost játszani munka után.
2022. márc. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Az kimaradt a sztoriból, h a tulaj azt mondta maradjak amig nem talál vevőt, erre mondtam, hogy köszönöm, de én akkor most inkább felmondanám a szerződést, pont mert nem szeretnék ebben részt venni (főleg mivel este 7-f8 előtt nemigen értem haza a munkából). Felajánlotta, hogy akkor enged a bérleti díjból, de nekem nem érte volna meg az a mizéria azt a pár 10 ezret. Aztán kb 1 év múlva keresett, hogy nem talál vevőt annyiért amennyiért elképzelte, nem jönnék-e vissza bérlőnek mert valószínűleg mégsem adja el. Nyilván nemet mondtam (de ettől még nem váltunk el haraggal).
2022. márc. 29. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
40%

A bérlő a zavartalan ingatlan bérletért/használatért fizet pénzt a bérbeadónak. Ha a bérbeadó bemegy az ingatlanba a bérlő engedélye nélkül magánlaksértés bűncselekményét követi el-> rendőrségi feljelentés.

Én nem engedném. Cserélj zárat max. 5 perc.

2022. márc. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
33%

Kotelezo beengedned az erdeklodoket,kulonben megkarositod a berbeadot es megtartja a teljes kauciot.


Vegyel fel maszkot meg gumikesztyut. Vehetsz fel beloluk 4-5 darabot is egymasra. Ha szerinted veszelyes a natha vagy influenza. De ugye nyaron ,mint ilyen jo idoben,nincs.

Levetetheted a cipojuket,ha ugy szimpibb. Csinalj rendet es tisztasagot az ilyen keresekhez. A rend azert fontos,mert nem lopjak el ugy a cuccod,ha minden szeoen a szekrenyben van. Ugy biztonsagos.


A szerzi is tartalmazni szokta,h berlo koteles beengedni a kovetkezo berlo erdeklodoket a lakas megtekintese celjabol. Ez minden berlonek termeszetes. Ne nezzenek mar hulyenek,h ezen vitatkozol.

2022. márc. 29. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!