Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Közjegyző vagy sima szerződés...

Közjegyző vagy sima szerződés a jobb az albérlőnek?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy berelnék egy kisebb lakást Székesfehérváron .

Normális környéknek tűnik, de társas ház közös udvarral.


Lent kettő lakó ( én lennék az egyik) és fent kettő lakó szintén.

Viszont amikor voltam az ingatlant látogatni, a fenti lakó balhézott odafent a családjával, ahol gyermekek is laknak és gondolom nem csendes népség lehet.


Tudom azt, hogy egy gyerek hangzavarral jár de nem szeretnék minden áron éjjelente felébredni higy valaki ordítozik vagy ugrál vagy kalapál vagy akarmi más .


Így megbeszéltük a tulajdonossal (főbérlő) hogy 15 nap próba lakhatásra vagyok jogosult .

150.000 Ft a havi bérlet és kettő havi kaució .


Ha maradok, akkor minden a megszokott szerint marad. Ha viszont ki költözöm a próbaidő lejárta előtt(15nap), mert nekem nem felel meg az ingatlan, akkor 1 havi (150.000ft) lakbér marad nálluk és a kauciót vissza kell fizetnie.


Viszont nem tudom, hogy ilyen esetben elég sima szerződés kettőnk között vagy ragaszkodjak a közjegyzőhöz.?


Nem szeretném ha az lenne, hogy nem jön be a lakás, és benyelik a 300.000 forintom, majd járhatok pereskedni.


2022. márc. 29. 17:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Közjegyző által hitelesített, ingatlan bérbe adási szerződés jobb. Mert ha nem fizet a bérlő, és a szerződésben konkrétan le van írva, hogy például: nem fizetés esetén ki lakóltatható a bérlő. Akkor azt a ki lakoltatást könnyebb végre hajtani egy közjegyző által hitelesített szerződés esetén. Tehát közjegyző.
2022. márc. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

"Így megbeszéltük a tulajdonossal"


Szarul kezdődik. Leírni kell, nem megbeszélni!. Az van, arra tudsz hivatkozni ami le van írva!

2022. márc. 29. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Emberek, én vagyok a bérlő !


Én akarok bérelni, le van írva a szerződésbe .


De kérdés hogy így atbaszhat a tulaj hogy lenyulja a kauciót annak ellenére hogy benne van hogy visszajár. ?

2022. márc. 29. 18:09
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Miert nem valasztasz inkabb gyermektelen emberek lakta hazat??

Ilyen gyerekes csaladoknal 0-24 -ben hangzavar orditozas van!! Nem fog tetszeni!!

2022. márc. 29. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Mert ez árban és minőségben is megfelel. (Vadonat új lakás van kert is és 150k illetve nincs messze a testvéreimtol sem :)
2022. márc. 29. 18:55
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Vadonatúj a lakás, van kert, olcsó, jár hozzá feléd egy üvöltöző család :D Milyen jó üzlet :D


Válaszolva: ha ezt a megállapodást is leírjátok a szerződésben, akkor nem nyelheti be a kauciód.

2022. márc. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Jobb a közjegyzői okiratba használt mindkét fél számára. A bérbeadó is könnyebben rakhat ki, nem kell végigjárnia a procedúrát, de te is könnyebben tudod érvényesíteni a követelésed ha be akarja nyelni a kauciódat.
2022. márc. 30. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!