Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérletnél mindig 1-2-3 havi...

Albérletnél mindig 1-2-3 havi kauciót és 1 havi bérleti díjat + rezsit kérnek beköltözéskor?

Figyelt kérdés

2022. márc. 30. 15:02
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
Ez megegyezés kérdése! Attól függ hogy az albérlő és az ingatlan tulajdonos hogyan és miben állapodnak meg. De minden vitás kérdést jobb írásban egy szerződésbe foglani, amit közjegyzővel hitelesítetek.
2022. márc. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Van olyan albi, ahol nem kérnek kauciót? Én most láttam egy ilyen hirdetést neten.
2022. márc. 30. 15:07
 3/10 anonim ***** válasza:
93%
Ez a bérlő és a tulaj egyedi meg állapodásától függ.
2022. márc. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
95%

Ha nem kér kauciót a tulaj, akkor

- vagy bolond,

- vagy nagyon kezdő,

- vagy nagyon erős.

:)

2022. márc. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
86%

Alapesetben megszokott a 2-3 havi kaució, plusz a havi bérleti díj, meg esetleg a rezsi.

Ahol nem kérnek kauciót, ott valami nagyon nem stimmel, olyat nem szabadna kivenni, mert csak te fizetsz rá

2022. márc. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
87%
ahol nem kérnek kauciót ott annyit is érnek a berendezési tárgyak, illetve bízonyosan nagyon le van robbanva az ingatlan.
2022. márc. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
80%
Nézzük fordítva, te odaadnád vadidegennek a lakásod kaució nélkül? Na ugye.
2022. márc. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
78%

En is lattam egy ilyen hirdetest a neten...igaz, hogy lepukkant lakokocsit hirdettek alberlet gyanant egy csaladi haz udvaran, de kaucio az nem volt..:D


Szoval en azt mondom, hogy inkabb gyujtogess meg, esetleg berelj szobat, akkor kevesebb a kaucio is nyilvan.

2022. márc. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
97%

Nekem pl. az első albérletemben nem volt kaució, nem is ismertem a tulajt. Az előző lakót ismertem akitől átvettem, mondta, h rendezzük el egymás között és lakjak ott boldogan. A pénzt meg ide és ide utaljam. Mindent megjavítottam nekik, csapot cseréltem, látták, h rendes vagyok, valszeg később is ezért nem szívóztak. Nekik utólag fizettem a bélreti díjat.


A második albérletem legjobb haverom (azóta) felesége volt a tulaj, ő szerződést írt, de kauciót nem kért, de megegyeztünk, hogy minden rongálást én fizetek. Persze tudta haveromon keresztül, hogy pedáns vagyok, illetve haverral sokszor jött, így láthatta is a lakást, hogy nem lakom le. Neki viszont előre fizettem a bérletet, és a rezsit utólag... Pedig ő is tudhatta, hogy nem futok el messzire, egy régi barátságot nem adok fel 75000-ért. De ő amúgy is olyan természet, h szeret kicsit fontoskodni, hivataloskodni :D


Tehát nem törvényszerű a kaució, de azért 90+%-ban az a jellemző, h kérik.

2022. márc. 31. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Bsxy válasza:
Általában 2 havi kaució van, és a bérleti díjat + rezsit hó vége után szokták kérni.Ez egyébként megegyezés kérdése.
2022. ápr. 14. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!