Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ki szeretném adni a lakásomat,...

Ki szeretném adni a lakásomat, úgy hogy bebiztosítom magam a bérlő esetleges nemfizetésére. A bérlő közjegyző előtt tett nyilatkozatban és a közjegyzői okiratba foglalt bérleti szerződés között mi a különbség? Mennyibe kerülhet ez nekem?

Figyelt kérdés
Illetve a közjegyzői okiratba foglalt bérleti szerződés magában foglalja a bérleti szerződés elkészítését is, vagy azt előtte ügyvéddel kell megkössem?

2022. jún. 9. 00:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
13%

Én magamnak írtam meg a szerződést saját kútfőből, próbáltam végiggondolni, mi történhet egy lakásban, és mindenre kitaláltam valamilyen rendezési módot, hogy mi kinek a dolga, mi van az árban és mi nincs.

Szerintem elég pöpec lett.:)

Most jelezte vissza nekem a bérlőm 10 hónap alatt harmadszor, hogy szokta olvasgatni és hivatkozik rá, mik vannak benne. Mivel nem szokott hozzám fordulni kérdésekkel, gondolom, mindenre megtalálja benne a választ.:)


Közvetítőktől, akik hoznak neked bérlőt, is tudsz venni szerződést, 30-40 000 Ft a piaci ára ennyiért tőlem is megkaphatod az enyémet.


A közjegyző szintén 40-50 000 Ft-os nagyságrend, érdemes sokat felhívni, mert nagy eltérések vannak. Ha szerződést is tőlük akarsz, az + 100 000 Ft körül van, de van, akinél kicsit olcsóbb, van, akinél sokkal drágább, ezt is körtelefonnal tudod kideríteni.


Ha egyik fenti megoldás sem jó neked szerződésírásra, akkor ügyvéddel tudod megiratni, annak a költségét nem tudom.


Neten is találsz szerződésmintákat, a gerince annyi csak, hogy XY kiveszi ennyiért és ennyiért ezt és ezt az ingatlant ZI-től ettől a dátumtól eddig és eddig. Dátum, aláírás.

Ez tetszés szerint bővíthető.

Az enyém nem egészen 4 oldal, és van 9-10 melléklet, egyik a leltár például, másik a tulajdoni lap, stb.

2022. jún. 9. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Tehát hogy külön van a szerződés és a közjegyzői záradék, igen.

A szerződést bárhogy elő lehet állítani, te magad, internet, közvetítő, stb., ügyvéd vagy közjegyző.

De amint felhívsz egy közjegyzői irodát, elmondják.

2022. jún. 9. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
24%

A nyilatkozat, konkrétan: a kiköltözesi záradék (ez a nyilatkozat tartalma es lényege) es a szerződés 2 különböző dolog. A kiköltözesi záradékban nyilatkozik a bérlő, hogy elhegyja a lakást. A bérleti szerződés pedig magáról a bérlésről szól, ezzel jön létre a bérleti jogviszony.

A közjegyző előtt tett nyilatkozat, kiköltözési záradék elég a végrehajtónál a kilakoltatási eljárás megindításához.

Vedd figyelembe, hogy jelenleg kilakoltatási oratórium van. Végrehajtók nem indítanak kilakoltatási eljárást. A közjegyző által írt okiratokat berakhatod a vitrinbe, jelenleg többet nem ér.

Igen, a kilakoltatási móratórium a magánlakásokra is vonatkozik. (Függetlenül attól, mit mondanak a gyk-s okoskodók. Vállalom a lepontozást)

Jelenleg a jog semmilyen eszközt nem biztosít a bérbeadónak, hogy kitehesse a nemfizető bérlőt. (A jogilag nem tiszta, egyéb módokat most hagyjuk.)

Egyetlen eszközöd van: jól választasz bérlőt, es nem szélhámosnak adod ki.

Sok sikert!

2022. jún. 9. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Az ügyvédi munkadíj, a közjegyzői okiratfoglalás vagy közjegyző előtt tett nyilatkozat mennyibe kerülhet kb?
2022. jún. 9. 12:45
 5/11 anonim ***** válasza:
Miért van kilakoltatási moratórium, 3-as?
2022. jún. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
74%

5-ös: mert a koronavírus miatt életbe léptették, és még mindig nem vonták vissza... [link]


Az ügyvédi díj szabad megállapodás kérdése, szóval erről mindenképpen az általad kiszemelt ügyvédet kell megkérdezni.


A közjegyzők ált. elhajtanak, ha azt kéred, ő készítsen szerződést. Azt fogja mondani, hozz te egyet, és ő okiratba foglalja. Ritka az, hogy ők maguk szerződést szerkesszenek. Megtehetnék, de nem szoktak. Szóval a legjobb megoldás, amit alkalmazni szoktunk:

- ügyvéd előtt szerződés, aláírás

- kiköltözési nyilatkozat közjegyző előtt még emellett, ha bárki ragaszkodik hozzá (a moratórium alatt sokat sajnos nem ér ez sem)


Igazából elég egy jó ügyvédi szerződés.


Az elsőre ne hallgass, ha laikustól veszel szerződést, azt amúgy zugírászatnak hívják, de nehogy elhidd, hogy profi módon csinálta meg egy hozzá nem értő, csak azért, mert a bérlője nem hívja kérdésekkel... Jó ég. Igazából a szerződés próbája egy esetleges vita/per. Addig nem tudhatja, jó-e a szerződése.

2022. jún. 10. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"mert a koronavírus miatt életbe léptették, és még mindig nem vonták vissza... [link]


Az se számít, hogy a veszélyhelyzetet visszavonták? (Azaz most is van, de már nem a járvány, hanem a háborús helyzet miatt.)

2022. jún. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem, ezt meghosszabbították tudtommal.
2022. jún. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Köszi a tájékoztatást!

:-)

2022. jún. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mivel bérleti szerződést írni nem ügyvédi tevékenység, hanem bárki megteheti, nem zugírászat eladni szerződésmintákat. Én is vettem szerződésmintát lakás bérbeadása tanfolyamon, és az ingatlanközvetítők szinte mind árulnak.

Az interneten is van rengeteg bérleti szerződésminta, ami szabadon felhasználható. Ha csak ügyvéd írhatna bérleti szerződést, akkor a neten megosztott és ingyenesen vagy pénzért letölthető szerződésminták feltöltése is zugírászat lenne.

2022. jún. 11. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!