Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Megemleheti a tulajdonos...

Megemleheti a tulajdonos utólag a kauciót az inflációra hivatkozva?

Figyelt kérdés
3 havi kauciót fizettem költözéskor,azóta emelt is a bérleti díjon majdnem 10%-ot most, hogy letelt az egy év, mert KSH, infláció, balblabla ez benne is volt a szerződésben,szóval bár nem örültem, mert nekem is drágább lett minden, nem is tettem szóvá. Most ugyanilyen alapon a 3 havi kauciót is meg akarja emelni inflációkövető módon, ebben viszont elbizonytalanodtam, ezt megteheti? Erről szó sincs a szerződésben. Közben meg rengeteg embertől hallom, hogy az ő tulaja nem emelt még bérleti díjat sem. Mindig időben fizetek, nem tartom magam problémás bérlőnek, semleges a viszonyom a tulajdonossal, semmi konfliktus nem volt az elmúlt 1 évben.

2022. jún. 21. 22:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
66%
Ha a szerződésben nem konkrét összeg szerepel hanem szó szerint "3 havi kaúció" akkor gond nélkül kérheti a mindenkori bérleti díj emelkedése esetén a különbözetet. Én nem látok ebben semmi kivetnivalót, azon túl hogy emberileg egyáltalán nem tartom korrektnek én sem.
2022. jún. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
80%
Ha lejárt az érvényes szerződésed akkor persze, megteheti. Ha még érvényes akkor utólag természetesen nem.
2022. jún. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
77%

Eleve a 3 havi kaució sok, de ha belementél mert 8 gyerekkel, vagy kutyával macskával költöztél, akkor az már ne rágódjunk! De hogy még ezt is emelné az pofátlanság, de főleg jogszerűtlen.

Miért nem hagyod ott a francba?

2022. jún. 21. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
57%

Ha a szerződés erről nem tesz említést, bem emelhet kaukciót.


Én 4 éve lakok igyabban az albiban.


50 ezerrel kezdtem fizetni, a kaukció így akkor volt 100 ezer.


Most 75 ezer az albérlety de a kaukció nem változott. Ha tőlem ezt kérnéy gondolkodás nélkül költöznék amint lejárt a szerződés.

2022. jún. 21. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Azért 3 hó kaució, mert macskával költöztem, amúgy úgy van megírva a szerződés, h az egy évi határozott után, határozatlan lett. Értem én, hogy kell a pénz neki, de én sem vagyok milliomos. Amúgy azzal érvel, ha költözöm és a kaució (elvileg) visszajár én is fogok bukni rajta ha már nem ér majd semmit. Ez igaz is, de mégsem tartom normálisnak, h emiatt évente +10 ezreket fizessek (az éves emelésen felül).
2022. jún. 22. 08:31
 6/16 anonim ***** válasza:
72%
Más kérdésnél is írtam már,én is meg mások is, azoknak akik azzal jönnek, hogy költözz el: Nem mindenki aki lakást bérel huszonéves és/vagy egyetemista, hogy csak úgy berakja a cuccait egy+két bőröndbe és odébb áll. Én sem szeretnék évente cuccolni. Ráadásul nem is biztos, hogy az esetleg neked jelenleg minden szempontból megfelelő környéken van másik albi. Nem úgy működik, h akkor megrántom a vállam, h sebaj majd utazom napi másfél órával többet. Van aki gyerekkel bérel szempont a lokáció bölcsi/ovi/suli miatt. Kutyásoknak lehet szempont a sétáltatási lehetőség. Csak épp szerinem nem korrekt a tulajdonos részéről ezzel visszaélni. Én meg utólagos kaucióemelesrol sose hallottam, pedig volt ahol 7 évig laktam, de 1 év után ezt meredek bedobni (akkor is ha most extra áremelkedés van).
2022. jún. 22. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
42%

Ezb is igaz 6-os. De abban ugye egyet értünk, hogy a tulaj a kérdező esetében elég gerinctelen.


Nekem is van 2 macskám, mégsem kért plusz kaukciót. Valamint nem határozatlan a szerződésem, hanem minden évben megújítjuk.

Emiatt egy kicdit húzom én is a szám, mert minden évben költhetek a közjegyzőre.


Én sem vagyok fiatal, de erősen gondolkozom új albérleten, mert 75 ezret sokallok a lakás állapotához mérten. 80-90-ért sokkal szebb lakásokat hírdetnek, de egyenlőre maradok mert megszoktam már itt.

2022. jún. 22. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
23%

6-os vagyok. Persze... Mi a jelenlegi lakást 2 éve béreljük eddig havi 150 volt, most vége a covidnak és hiperinfláció van + mivel tavaly nem emelt indokkal 165 lett :(

Az a baj a környéken nincs nagyon olcsóbb lakás amit kisgyerekkel is kiadnak és élhető is egy családnak, csak jóval lepusztultabb vagy minigarzon. A bölcsi/meló miatt nem tudunk sokkal messzebbre költözni.


Nagyon elszemtelenedtek egyes tulajdonosok és a COVID alatti estleges bevételkiesést is most akarják bevasalni és erre jó indok, az általános áremelkedés. Remélem nem olvassa a posztot a tulaj és nem tajálja ki, hogy kauciót is emel :(

2022. jún. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
78%

"Nagyon elszemtelenedtek egyes tulajdonosok"


Ha így látod, akkor csesszél ki velük, és vegyél egy sajátot és add ki jó olcsón.

2022. jún. 22. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
33%
6-os vagyok. Nem minden tulajdonos pénzéhes, utolsó. Amint írtam ez első albimban 7 évet laktam, ez idő alatt 2x emelt a tulajdonos, jelképes összeggel...
2022. jún. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!