Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Szerintetek mennyi a becsülete...

Szerintetek mennyi a becsületes többlet albérlet ár, ha beszerelésre kerül egy klíma?

Figyelt kérdés

Jelenleg nincs klíma ebben az albérletben, félig ismerős miatt vagyok itt és sürgősen kellett másfél éve télen.

Nyáron nem voltam eddig itt, ezért nem zavart, de már dolgozom, ezért itt vagyok, és eléggé zavar, hogy most, 5.45 kor 30C fok van a lakásban teljesen nyitott éjszakai ablaknál!


Ha beszerelésre került egy klíma, szerintetek mennyi az a becsületes összeg, amivel többet kellene fizetni az albérletért? (Nyilvan a rezsi novekedesen kívül)



Debrecen



Köszönöm a válaszokat



2022. jún. 30. 05:59
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

ha egy évig lax ott, akkor az amortizáció, + rezsi(sokat fogyaszt, hacsak nem a legkisebb)...olyan, hogy becsületes albérlet ár, igen ritka..

Egy kockás lapon ki lehet számolni az ott töltött idő(hónapok)arányos részt..ha most veszel klímát azzal ár fűteni is lehet, tehát egész évre kell számolni(havi pár ezer biztos lesz)


Nem csak a klímagép, de a beszerelés is pénzbe kerül...olykor több, mint a klíma.

2022. jún. 30. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Értem és ennek a kiszámolása nem is jelent gondot, de a kérdés arra irányúl, hogy a havi emelés, pusztán a klíma megléte miatt mennyi?


5000ft/hó?


Egyébként zárójelesen jegyzem meg, hogy nem értem miért az albérlőnek kell kifizetni a klímát, amikor nem az övé marad. Tehát miért kellene a klíma ára érdekeljen? A klíma megléte lehet feláras, és erre irányul a kérdés is.

Ha én akarok fizetni klímáért akkor veszek mobil klímát... ami tudom h nem a legtutibb, de mégis, 0tól csak jobb.



Köszi a választ


Szívesen várok még véleményt, eszmefuttatást

2022. jún. 30. 06:36
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Értelmetlen dolog belekeverni a becsületet, mint erkölcsi kritériumot. Nyilván megegyezés és alku kérdése.
2022. jún. 30. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
92%

"Egyébként zárójelesen jegyzem meg, hogy nem értem miért az albérlőnek kell kifizetni a klímát, amikor nem az övé marad. Tehát miért kellene a klíma ára érdekeljen? A klíma megléte lehet feláras, és erre irányul a kérdés is."

Mivel ez a lakás használati értékét növeli, ezért "jár" érte több lakbér.


Az meg, hogy mennyivel kérnek többet, egyrészt a jelenlegi lakbértöl is függ, illetve hogy a tulaj mennyi idö alatt akarja visszakapni a klíma árát.

2022. jún. 30. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
60%

Ha szigetelve lenne a lakás, akkor nem kéne klíma ennyi.

2022-ben már a minimumnak kéne lenni.

De 10 év alatt akarja visszakapni az árát, akkor 2ezer forint.

De ennyi erővel a hűtő, ágy, asztal, mosógép, bejárati ajtó is feláras??? :D

2022. jún. 30. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
41%
A klíma olyan egy lakásban (mindegy hogy albérlet vagy a tulaj lakik benne), hogy a kényelem mellett ez az értékét és eladáskor az iránta való érdeklődést is növeli. Klíma, redőny, kicserélt vezetékek, felújított állapot, új biztonsági bejárati ajtó és még sok ide vehető példa van. Ezek a tulaj érdeke is, hogy meglegyenek egy lakáson, mert hosszú távon annál értékesebb ezektől a lakás és könnyebb is eladni. (Vagy éppen kiadni.)
2022. jún. 30. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 NTBS ***** válasza:
75%
Az a tulajjal való alkutól függ. 5-10 ezer/hó, de ez csak tipp.
2022. jún. 30. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
27%

Egy 30 milliós ingatlan értékét hány % kal növeli?

1%?, akkor 1% kal növekedjen az albérlet.

2022. jún. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
34%

8. Azok a tulajkák, akik örökölték a kiadott lakást, vagy pl. 5-10(-20-40) éve vették a mostanihoz képest töredék áron (és a mostani áron már nem tudnák megvenni), azok csak a pénzt kivenni szeretik a lakásból, betenni nem. Ők nem így számolnak, hogy a 300 ezres légkondi az az ingatlanvagyona értékéhez képest semmi, hanem hogy az a világ minden pénze, mert a sok tízmilliós ingatlanvagyona ellenére lehet ő maga is 300 ezret keres :D


Nyilván egy komoly ingatlanba fektető ember megint más, de sajnos Magyarországon a többség nem ilyen.

2022. jún. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
40%
Pont a suttyók adják ki olcsón, mert kell a lóvé fűre, 1 hónapot se bírnának ki nélküle :D
2022. jún. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!