Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mennyi pénzből lehet megélni...

Mennyi pénzből lehet megélni így 2022 közepén, ha az ember albérletbe megy?

Figyelt kérdés

130 ezer Ft körül mozognak most Vas megyében azok az albérletek amik minket érdekelnek a párommal. Ez a költség adott, engem a többi érdekelne.

Teljesen átlagos életvitel mellett havonta mennyi a rezsi? Egy tök átlagos pár mennyit költ el kajára egy hónapban? Illetve az egyéb dolgokra, mint tisztítószerek stb.

Átlagos mellett azt értem, hogy nincs semmi ételérzékenység/allergia. Nem követünk semmi divatdiétát. Saját magunk főzünk, meal prep.-től sem riadunk meg. Ételrendelgetés kizárva, max havi 1 pizza.

Rezsit tekintve sincs semmi extra igény, télen tudom elképzelni azt, hogy talán egy picivel fázósabbak vagyunk a nagy átlagnál.

Ami még van: 1db autó, teljesen rendbe rakva, frissen műszakizva.

Kettőnknek 400.000 Ft jön be havonta fixen.



2022. júl. 5. 10:47
 1/8 anonim ***** válasza:
64%

Erre így nehéz válaszolni.

Mennyit költötök telefonra, az autó fenntartására? Mennyit költötök havi szinten kajára? Havi 400 ezerrel nagyon ki lesztek feszítve. 150-160 ezer simán elmehet a lakásra, főleg, ha nem szerettek télen fázni (rezsivel, közös költséggel megfejelt bérletnél). Ha ezen felül minden nap autóztok, kajára költötök, nem nagyon marad másra.

Feltételezve, hogy cigire, alkoholra nem költötök.

2022. júl. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
Most fog beindulni csak igazán az infláció. A rezsi, a tankolás és kaja árak is feljebb mennek, nem is kicsivel. A 400.000 kettőtöknek nagyon határeset, ha beüt egy betegség, vagy lerobban a kocsi, stb., máris vonszoljátok magatok után a tartozást. Így lehet adósság spirálba keveredni.
2022. júl. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

400-ból ki lehet fizetni az albit, és a rezsit. Lehet ételt is vásárolni. A gond az, hogy nagyjából itt is áll meg a mutatvány majd.

Érdemben ebből félre rakni nem lehet. Ha pár év múlva kijöttök az albiból szinte nulláról kezdhettek spórolni újra. Semmi önerőtök nem lesz később egy ingatlanhoz etc. (ezzel nem az albit akarom szidni, akkor egy jó opció ha nagyobb fizetésetek van, és tudtok értelmes megtakarítást is felhalmozni mellette).


Arról nem beszélve, hogy alkalmi kiadások, magán eü, autó, táppénz, munkahelyi létszámleépítés kb a komplett büdzsét rúgná fel, ahogy előttem is írták szinte garantált lenne az adósságba keveredés. Nem az lenne a kérdés, hogy lenne e pénzügyi problémátok hanem hogy mikor ütne be.

2022. júl. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyvalami biztos: hónapról-hónapra egyre többől. :)
2022. júl. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Akvariumpucolo válasza:
90%

Azért azt meg picit túlzásnak érzem, hogy ketten havi 400ból az anyagi összeomlás irányába tartanának egy albérletben.


130k az albérlet. Rezsi legyen 40k. Ez így 170k.

Egy problémamentes autóra havonta el fog menni hosszú távra átlagolva 40k (tankolás, kgfb, olajcsere stb.).

És akkor maradt 210, amiből élni kellene. Azért azt ne mondjátok, hogy egy gyermektelen párnak az albin, rezsin, autón felül még az általános megélhetés (kaja, tisztítószer, tisztálkodás stb) sok százezer Ft lenne.

Írta is a kérdező, hogy maguk főznek, akár több napra előre is. Ezen rengeteg pénzt meg tudnak fogni.

Feltételezzük, hogy nincs káros szenvedély mert nem írták.


Szerintem ebből ki kell tudni jönni. És ebben már télen kieresztett fűtés, és kényelmes auzós közlekedés is van.

Ha nem lenne elég, akkor valahol elfolyik a pénz egy része.

2022. júl. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"Teljesen átlagos életvitel mellett havonta mennyi a rezsi?"

Lakásfüggő.

Van olyan lakásunk, ahol 15 000 alatt van a teljes rezsi, van olyan, ahol 45 000.

2022. júl. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Leírom a sajátunkat, hátha jó kiindulópont. Én 4 éve követem a költségeinket.


56nm lakás, mi nem nagyon fűtünk mert 8.-on vagyunk: rezsi így átlagolva havi szinten 35 ezer (internettel, közös ktgvel)

Ételre mi elköltünk havi 120 ezret mostanában. Főleg otthon főzünk, mert home office munkánk van. Max heti 1 rendelés szokott lenni péntek esténként.

Tisztítószer/drogária: nálunk elmegy átlagolva havi 15 ezer (mosószer, öblítő, wc papír, tusfürdő, női higiénia dolgok, vitamin stb)

Egyéb: 15 ezer legalább, valami mindig elromlik vagy hiányzik :D

Szórakozás: ezt csak ti tudjátok. Mozi? Netflix? strand? stb..

Autó fenntartás? kötelező? benzin pénz? ezt is csak ti tudjátok

2022. júl. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én még Budapesten sem fizetnék annyit albérletre... Ha hárman vagy négyen mennénk, akkor igen.
jan. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!