Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mire figyeljek a bérleti...

Mire figyeljek a bérleti szerződés megkötésekor?

Figyelt kérdés
Életemben először fogok kibérelni egy lakást, előreláthatólag hosszabb távra, nagyjából 4-5 évre tervezek. Én és párom, tehát két fő, gyereket nem tervezünk, nem dohányzunk, kisállatunk nincsen. Mivel még sosem voltam hasonló helyzetben, így nem tudom, hogy pontosan hogy néz ki egy bérleti szerződés, és melyek azok a pontjai, amik számunkra előnyösek, hátrányosak. Tudnátok példákat írni, hogy mi az, ami egy lakásbérlésnél számunkra jó, és mi az, amit semmiképp sem írjunk alá? Mire érdemes figyelni? Értelmes válaszokat előre is köszönöm!

2022. júl. 7. 13:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem is a szerződéshez kapcsolódik

Olyanokat mindenképp nézzetek meg érkezéskor hogy mik vannak “megrongálódva” pl letört kilincs elszakadt függöny

Fotózzátok le és küldjétek el a főbérlőnek

Esetleg ha később rátok akarná fogni tudjátok bizonyitani hogy nem ti voltatok

2022. júl. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Legtöbbször a rezsi fizetéssel van gond, hogy bemondás, alapján kéri a tulaj, és nincs csekk, elszámolás.

Próbáljátok havi leolvasásos módszerrel, akkor csak diktálni kell, de pontosan tudod a fogyasztást, nem ér meglepetés, könnyen kiszámolod, tudod mit fizetsz. Kezdő óraállásokat írjátok a szerződéshez. Ha mégis másképp, akkor fizetési számla, elszámolás ellenébe megy a fizetés. Ki fizeti a közös költséget?

Előírás szerint a tulaj fizeti a berendezések természetes elhasználódásból származó javítási költséget.

2022. júl. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én bérbeadóként a következőt tanácsolnám:


Nézzetek meg minél több lakást, nézzetek körbe alaposan. Esetleg beszéljetek a jelenleg ott lakó bérlőkkel.


Beszéljetek meg, egyeztessetek mindent előre, és ezek legyen benne is a szerződésben.


Mérőket olvassatok le közösen, legyen benne a szerződésben.


Havonta olvassatok mindent ha lehet, és maradjon a tulaj nevén a számla. Én egy online Excel dokumentumban rögzítem az órák állását, mennyi rezsit kell fizessenek a bérlők, és ugyan ide be van linkelve minden számla is.


Ahogy írták fentebb, ki javítja a berendezéseket, ki felelős festésről gondoskodni, van e biztosítás a lakáson, ez mit fedez.


…és ne vegyétek ki a legelső lakást amit megnéztetek.


Hirtelen ennyi jutott eszembe. :)


Ja, és a bérleti díjon, kaución NE alkudozzatok.

2022. júl. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Annyi még, hogy ne hagyjátok hogy a bérbeadó sürgessen titeket bármilyen indokkal (azonnal költözni kell, mert neki akkor bevétel kiesés van)


Válasszatok ki néhányat ami szoba jöhet, és menjetek el megnézni azokat mégegyszer.


Ha a bérbeadónak is szimpatikusak vagytok, és normális (nem a hiéna pénzéhes forma) akkor várni fog rátok.

2022. júl. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Mert ha jó áron talál elsőre lakást miért ne venné ki?

Én is adok bérbe lakást és ha alkudna a bérleti díjból max megmondom neki hogy sajnos nem és nem fogok megsértődni érte, de ha szimpatikus, de főleg ha egyedül veszi ki vki, belemennék. Szóval attól még hogy nálad nem lehet alkudni, meglehet próbálni.

2022. júl. 7. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Mennyit hagysz alkudozni a bérleti díjból?

5000 ide oda nem számít, viszont ha ennyin megakad egy bérlő, akkor nem biztos a legmegfelelőbb. Ha a kaución kezd alkudni, akkor pedig bizony kétséges hogy később tud e rendesen fizetni.

Megsértődni én sem fogok, hiszen ez biznisz. :)


Miért ne vegye ki az elsőt? Mert lehet a következő ugyan drágább, de sokkal jobb, sokkal szimpatikusabb bérbeadóval, akivel kevesebb gond lesz.

2022. júl. 7. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!