Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérlet támogatás, létezik...

Albérlet támogatás, létezik ilyen?

Figyelt kérdés

Tapasztalatlanságom miatt nem igazán értek az élet dolgaihoz, de most nem ez a lényeg. Már lassan egy éve sehol nem találok munkát, mert se taoasztalatom, se szakmám, a környéken semmi, meg hadd ne soroljam.


Apám egyik munkatársa ajánlotta a debreceni Teva gyárat, ahol gyógyszereket kellene csomagolni, azt hiszem. Na már most, én Debrecentől 100+ kilométerre lakom, albérletre meg semmi pénz, mert a családom minimálbért keres, semmi megtakarításunk nincs, nem akarom részletezni.


Lényeg. Hogy a francba működne albérlet támogatás, feltéve ha létezik egyáltalán ilyen? Mert nem hiszem hogy odamegyek, hogy szeretnék dolgozni, aztán hozzám vágnak három havi fizetést, hogy legyen albérletem.



2022. júl. 24. 18:04
 1/7 anonim ***** válasza:
93%

Létezik, de már csak utólag pályázható, ha már kivetted a lakást. És vagy megadják, vagy nem.

100 km-re kell elmenj dolgozni, ez a feltétel, a munkaügyi hivatalban érdeklődj!

2022. júl. 24. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
Ez a munka adókon múlik,adnak e.Akkor szoktak adni,ha munka erőre van szűkségük,és nincs jelentkező.
2022. júl. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

1 és 2# válasz jó, mindegyik más támogatás. Egy állami, másik céges.

Államinak neten utánanézel, a cégest pedig megkérdezed az adott cégnél az interjún.

2022. júl. 24. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
90%

Az albérlet-támogatás ADHATÓ - de nem kötelező!

Ha Debrecentől 10+ kilométerre laksz, akkor jó esélyed van rá!

Ráadásul a TEVA viszonylag jól fizet!

De a helyedben megpróbálnám a rengeteg céget, akik keresnek embereket: Krones, Tyssenkrupp és a franc tudja hány cég. A trolikon, a villamosokon is hirdetnek állandóan, rengeteg munkahely van. Még állatgondozót is olvastam hogy keresnek az állatkertbe...Nézz szét alaposan, kizárt hogy ne tudj elhelyezkedni. Írj pályázatokat, és be fog jönni!

Csak egy a rengeteg hirdetés közül:

[link]

2022. júl. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
57%

Inkább olyan gyárat keres ahol adnak szállást, például Tatabányán rengeteg sok gyár van, és van szállás is. Pár hónapig elleszel ott, amig összespórolsz, aztán keresel valami lakhatást.


Győrben és tatabányán rengetegen vannak az ország másik feléből.

2022. júl. 25. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
76%

Ilyenre van (vagy volt) lehetőség Munkaügyi Központon, ahogy írták előttem is valaki, a fő feltétel, hogy saját tulajdonú ingatlanod a munkahely 100 km-es körzetébe nem lehet, plusz jövedelmi-vagyoni helyzet vizsgálata alapján. Pár éve én is érdeklődtem eziránt, de végül nem vettem igénybe, nem pályáztam másfele állást még. További feltétele egyébként, hogy csak olyan lakó ingatlant vehetsz bérbe, ahol a tulaj adószámmal rendelkezik, és a bérleti díjról számlát ad, te pedig átutalva fizetsz, mert azt havonta be kell a Munkaügyihez küldeni elszámolni, mint a bankkivonatot a fizetésről, mint a számlát. Ebbe amúgy az a legnagyobb bökkenő, hogy egyébként az ingatlan-bérbeadáshoz nem kötelező az adószám kiváltása és a számlaadás. Ha valaki szeretné, mint adószámos magánszemély megteheti, de nem kötelező. És mivel tudjuk, hogy mivel alapból NAV, meg adó, és nyűg, és macera, de nem kötelező, így nyilván a legtöbben nem is fognak ilyennel bajlódni, meg nyüglődni, ami NAV és csak macerával jár :P

A volt-ot pedig azért írtam hozzá, mertt jelen költségvetési megszorítási-inflációs helyzetbe, mikor mindenhonnét elvonnak, esélyes, hogy ezt a támogatást is lehet felfüggesztették, vagy fel fogják függeszteni, plusz még EU-s pénzek se jönnek, stb., szóval szerintem ez nem lesz opció egy darabig

2022. júl. 25. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

5-ös!

"Győrben és tatabányán rengetegen vannak az ország másik feléből."

Voltak!

Egyre kevesebben vannak, mert aki teheti megy vissza, mert Debrecen szinte minden munkaerőt fel tud szívni. És mellette Nyíregyháza szintén.

A bátyámék voltak Győrben - életük legrosszabb döntése volt!

"Pár hónapig elleszel ott, amig összespórolsz, aztán keresel valami lakhatást." - Ahogy azt Móricka elképzeli! Ez egy sunyi hazugság!

Jól hangzik, de nem igaz!

2022. júl. 26. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!