Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ki lehet-e venni egy albérlete...

Ki lehet-e venni egy albérletet akkor, ha az embernek van egy önkormányzati lakása?

Figyelt kérdés

Van egy önkormányzati lakásom kb 8 éve. De már nagyon kinőttem, és ez kb 30 nm, nekem meg minimum 50 kell (vagy nagyobb)...


Szóval a kérdés, hogy jogilag kivehetek-e egy lakást albérletet ebben a helyzetben? Persze úgy hogy ne vegyék el a lakásom.

Egyáltalán kell ilyenkor szólni az önkormányzatnak hogy nem megfelelő már a lakás s ezért kell egy nagyobb..?!

(Erre a problémára egyenlőre csak ezt a megoldást találom, ha van valami más opció az is érdekel, nincs annyira a szívemhez nőve az a önkos lakás, de mégis tudok oda hazamenni ha valami nem lenne tökéletes az albival.)



2022. aug. 17. 21:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

egy seg..gel 2 lovat nehéz megülni, meg kicsit unfair azokkal szemben, akik rászorultsági alapon nem kapnak önkormányzati lakást, bár én is ismerek olyan önkormányzati lakásban élőt, aki csak hétvégente benéz pár órára kb és lelép.

Amúgy annyi, h nem jelentkezel be az új helyre.

2022. aug. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Kilehet, persze, ha nem jelentkezel be, de miért is tartanád meg a régit?


Megnézed az albit, átköltözöl, és kész.

2022. aug. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért a bérleti dijban lehet különbség.Ami egyforma,egyik sem lesz a tiéd.
2022. aug. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Albit kivehetsz, de REMÉLHETŐLEG ilyen esetben nem jár tovább az önkoris lakás.
2022. aug. 18. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
És mit kezdesz az önkoris lakással?
2022. aug. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
91%

Én önkormányzati lakásban élek,és boldog vagyok,hogy a mostani helyzetben legalább a lakhatásom,hosszabb távra megoldódott.


Szerintem te egy provokátor vagy.


Ilyen kérdést feltenni,mikor tudod jól,hogy lakhatási válság van itthon, színtiszta provokáció.


Van egy önkormányzati lakásod amit max 30.000 forintért bérelsz,sok önkormányzati lakásnál még a közös költséget sem kell fizetni.


Ezek után bérelni akarsz egy lakást piaci alapon is.


1.vagy egy sznob vagy,aki rokonok haverok előtt mutatni akarja,hogy két lakása is van.


2. Kamu kérdés,provokátor vagy.

2022. aug. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

#6 Júj a provokáció olyan lehet mint az inspiráció?🙂🤔

Egész véletlenül közel jársz a valósághoz és akkor inkább az 1-es az igaz. (Bár nem tudom mennyire vagyok sznob..😐)



Én csak már bőven kinőttem a lakást, már amikor ideköltöztem kicsi volt nekem (28nm), így 7 év után a 7. Kommentelő vagyok akkor sok igazság van a világban és azt keresem/kreálom hogy Mindenki megkapja, megalapíthassa a pont neki való/járó igazi sorsát, saját jövőjét ami a legjobb (mindenkinek). És ha sikerül ezt a célomat is elérni, akkor nekem lesz egy Elég Nagy alkotó komlexumom mindenféle művészettel ami nagyon nagy lesz ha "igaz" hogy "a történelem megismétli önmagát"...:)

És én ott lakom majd.. hogy mindig tudjak olyat alkotni, ami a civilizációnk életét, nindennapjait komolyan jó irányba fejleszti, jobbá teszi..:)

Én ebben vagyok jó, ezt szeretem művelmi..

És kell egy nem ilyen hely nekem.. sajnos kell.. ez igazándiból ha összejön egy másik olyan amit én választottam mert pont megfelel, és ki is tudom/tudjuk(!) fizetni hosszútávon akkor őszintén az lenne minden álmom hogy jól folytathassam az életem útját, ne hátráltasson nagyon a saját lakhelyem.. Nekem azt Szeretni kell 100%-ig. Akkor lesz a legjobb világ!

2022. aug. 21. 23:38
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Jól van értem, őrült vagy.
2022. aug. 21. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!