Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » 6 hónapos időtartamra szoktak...

6 hónapos időtartamra szoktak lakást kiadni, vagy 1 év a minimum?

Figyelt kérdés
Eladom a jelenlegi lakásomat, de nem akarok kapkodni a vásárlással, mert fontos, hogy amit helyette veszek, az minden szempontból megfelelő legyen. Így arra gondoltam, hogy kibérelnék valamit fél évre, azalatt biztosan találnék olyat ami minden szempontból okés (Sopronban keresek). Egyedül költöznék, se háziállat, se gyerek. Bútoraim, háztartási gépeim vannak.

2022. aug. 20. 19:50
 1/6 anonim válasza:
19%
mit akarsz ijen arak mellett? maradjal a segeden inkabb
2022. aug. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%

A bútoroknak - de főleg a gépeknek - nem fog jót tenni a kétszeri költöztetés, ezt gondold át. Nekem a mosógépem, pedig nem volt öreg, a mozgatástól elkezdett folyni, le kellett cserélni.

Nem ezt kérdezted, tudom..csak egy megfontolandó szempont..

2022. aug. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#1 az árak alakulása ebben az esetben tök mindegy, mert kb ugyanannyiért akarok venni, mint amennyiért a jelenlegit eladom, csak másik városban.


#2 a bútorok nagy része szétszedhető, lapra szerelhető. Persze ettől még tönkremehet valami költözéskor, de ez van.


A fő probléma, hogy házat nem akarok venni, lakásban pedig nem túl jó a kínálat. 300 éves romok a belvárosban vagy frissen felhúzott kaptár pl az Aranyhegyen. Ez a két fő típus, mindkettőtől elkap a hányinger. Akkor inkább egy panel a Jereván ltp-n. De az sem olyan szimpatikus. Úgyhogy ami marad, a Deák tér környékén valami csendesebb utcában egy 50-60 éves társasházban, lehetőleg legfelső emeleti lakás, vagy a Lővér körút mentén egy hasonló.

2022. aug. 20. 20:27
 4/6 anonim ***** válasza:
62%
Nekem az ismerősöm ugy vett lakást, h novemberben vették meg (hitel), de csak júniusban költöztek be, addig kellett kiköltözni a előzö lakóknak. Nem kértek lakbért érte, vmivel olcsóbban vették.
2022. aug. 20. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szoktak.
2022. aug. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Fel evre is szoktak, vagy rovidebb tavra. Vannak olyan hirdetesek is.
2022. aug. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!