Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ha diákként adok ki szobát,...

Ha diákként adok ki szobát, hogyan lehet/kell utána adózni?

Figyelt kérdés

Nem egész ingatlan, csak egy szoba kerül kiadásra. Bajba nem akarok kerülni, szüleim szerint ha a bevételem nem haladja meg az évi 750 ezret (nem haladja meg, mert nem pesti a szoba), akkor diákként nincs miből adóznom.


Én viszont úgy tudom, az ingatlant nem lehet egy kalap alá venni azzal, aki használt cuccot, pár kg gyümit, stb. Elad.


15%-ot kell nekem is adózni 3 havonta?



2022. aug. 24. 01:07
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Szerintem itt nem számít, hogy diák vagy, én is diák voltam, amikor elkezdtem kiadni. De lakás után már csak SZJA-t kell fizetni, 15%. Nem kell hozzá semmi, magánszemélyként adózol, az adóbevallásban feltünteted, hogy mennyi volt a bevételed, kiszámolják, hogy menni adót kell fizetned, és befizeted. Viszont ha olyan kerületben van, ahol van kommunális adó, akkor azt is fizetni kell a teljes összeget, akkor is, ha csak egy szoba. Itt nálunk asszem ilyen évi 26.000 Ft. És be kell jelenteni a kerületi adóügyi osztálynak vagy minek. De pl. én két évvel később jelentettem be, mert nem tudtam, hogy kellett volna :D, kaptam egy kemény 2000 Ft-os büntetést.
2022. okt. 22. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!