Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Szerintetek ez már a bérlői...

Szerintetek ez már a bérlői generáció, hogy 20on évesen szülői tàmogatás nélkül (nagy támogatás) nem tudunk lakást venni?? Itt most az ország gazdagabb részére gondolok (nem Zala, Borsod meg ezek..)

Figyelt kérdés

#ingatlan #albérlet #ingatlanár #bérlői generáció
2022. okt. 5. 06:28
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/109 anonim ***** válasza:
42%

Igen, hozzá kell szokni.

Most olvastam erről egy cikket, egész európában ez van egyre inkább.

De nézd a jó oldalát, nem kell milliós illetéket fizetni, a javításokat sem te fizeted, ugyvédet, és bármikor költözhetsz.

2022. okt. 5. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/109 anonim ***** válasza:
75%

Miért pont Zala? Na mindegy.


Jó kérdés, de lehet, hogy ez fog beállni. Csak átlagos fizetésekből spórolva jelenleg nem lehet lakást venni. Hogy ez meddig lesz így, azt nehéz megjósolni, ugyanis az ingatlanpiac a nagy drágulásokon már túl van. Az elmúlt évben volt jelentős infláció, viszont a lakásokat annyival drágábban nem tudják eladni, mint amekkora az infláció volt (tehát csökkent az értéke). Nem lehet megjósolni a jövőt.

2022. okt. 5. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/109 anonim ***** válasza:
92%

Évek óta lestem az ingatlanokat a környékünkön ahol felnőttem.


Nálunk a faluban felújításra váró kocka házak amik nem repedezettek:

2017: 5-7 millió

2020: 20-22 millió

2022: 28-32 millió


"Felújított" amik azonnal költözhetőek voltak:

2017: 9-14

2020: 25-32

2022: 35-42


2020- ban következett be az, hogy kb egy árba volt újat építeni mint használtat venni és felújítani.


2022-ben kezdtem építkezni, csak minőségi anyagokkal a beltérben is, és az a helyzet, hogy, ha az alapterületet arányosítom, akkor jóval olcsóbb volt újat építeni, még úgy is, hogy telket kellett venni 8 milláért!

2022. okt. 5. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/109 anonim ***** válasza:
92%

Igen. Szegeden egy másfél szobás panel (ami sok ember életében kezdő lakás), ahogy ismerőseimtől kérdeztem többször, illetve az utolsónál a mai árakat bárki meg tudja nézni:


2008-2010 körül: 5-6 millió

2014-2015 körül: 10-12 millió

2022: 28-32 millió


És nem, nem emelkedtek a fizetések 12-14 év alatt az 5-6-szorosára, vagy 7-8 év alatt a 3-szorosára. (Bár a lakásáraknak nem csak a fizetésekhez van köze, csak sok "okos" pont azzal próbálja magyarázni, hogy a bérek is emelkedtek.)

2022. okt. 5. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/109 anonim ***** válasza:
16%
1. Ez igaz. A redditen lehet olvasni különböző topicokban. Az ausztrál, kanadai, amerikai, holland, angol, stb fiatalok is ugyanerről panaszkodnak, hogy sokkal nehezebben tudnak saját ingatlanhoz jutni, mint a saját szüleik tudtak. És ott még kommunizmus sem volt, tehát ennek nincs köze a dologhoz. Lehet azt kamuzni persze, hogy ott "van bérlői kultúra", amiben van is valami (jobban van szabályozva a bérleti rendszer és/vagy vannak állami bérlakások), de maximum a családalapításkor ott is a legtöbben saját ingatlant szeretnének, akárhol legyenek a világon.
2022. okt. 5. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/109 A kérdező kommentje:
Viszont az is egy jó kérdés, hogy ilyen árak mellett megéri-e az egész életedet "feláldozni" és 20-30 évig hitelt fizetni és mindenről lemondani, csak azért, hogy legyen egy saját ingatlanod. Azért ha azt nézzük, hogy a fél életedet feláldozod, és emiatt lemondassz egy csomó dologról (utazás, szép autó, egészséges kaja stb..) akkor megérte? Lehet, hogy el kellene fogadnunk, hogy ez van és továbblépni? Mert mindenki az ingatlanpiac összeomlására vár, de nem úgy néz ki, hogy lesz. Ha már a covid-nál sem volt, pedig akkor megállt az élet... Akinek meg több lakása van azok meg majd nagyon dolgozni sem kell, mert a bérleti díjak is szépen elszálltak.
2022. okt. 5. 08:38
 7/109 anonim ***** válasza:
81%

6. Én kimentem Angliába dolgozni 5 évre, nem mosogatni, hanem a szakmámban normális munkát végezni és ez mellé harcoltam ki lakhatási támogatást (különben a money felét szinte ott is elvitte volna a lakhatás). Aztán hazajöttem 10-15 millió közti összeggel és megvolt egy erős önerő. Ez viszonylag nem rég volt, még mindig huszonéves vagyok.


De ha nem külföldre akarsz menni, akkor is piacképes szakma, vállalkozás, vezetővé válás, sok lehetőség van. A spórolásra is ugyanígy. És én az egyik előző válaszoló vagyok, én is gyűlölöm ezeket a magas ingatlan árakat, vagy hogy bár nekem lett, de a korombeli barátaim, ismerőseim 80%-ának nem tudom hogy lesz ingatlanja 40 éves kora előtt, már ha egyáltalán lesz valaha. De attól még lehet próbálkozni a saját magad helyzetének megoldására.

2022. okt. 5. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/109 anonim ***** válasza:
95%

"Viszont az is egy jó kérdés, hogy ilyen árak mellett megéri-e az egész életedet "feláldozni" és 20-30 évig hitelt fizetni és mindenről lemondani, csak azért, hogy legyen egy saját ingatlanod"


Miért, az albérlet ingyen van?1,5 szobás lakásokat 120-130 ezerért adnak ki, ezt az összeget a hitelhez hasonlóan elő kell teremtened minden hónapban, akkor is, ha válsàg van és munkanélkülivé válsz (sőt, ha a hiteled fizeted, ott megúszhatod a fizetést pár hónapig, senki nem veszi el a lakásod, a főbérlő meddig tűri majd, hogy nem fizetsz?).


Két gyereket 50-60 nm-es albérletbe ki mer/akar vállalni. Az a baj, hogy itthon a itel még mindig jobban megéri, mint az albérlet. Laktam évekig külföldön, itt a fizetésekhez képest nincs így elszállva az albérletek ára, és sokkal nagyobb a szociális háló, pl. az én 3 gyermekes német munkatársam szociális lakásban lakott, ott ez gyakori, kevés bérleti díjat fizetett, belefért. Itthon 3 gyerekkel ki sem adnak neked egy lakást, hova mész, ha munkanélkülivé válik egyikőtök?


Szóval, albérletben élve pont ugyanúgy fel kell áldoznod az életed, mert akkor is minden hónapban ki kell pengetned azt az X összeget. Csak ugye a lakáshitel egyszer lejár, és az ingatlan a tiéd lesz.

2022. okt. 5. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/109 A kérdező kommentje:
Jelenlegi kamatkörnyezetben egy albérlet 120-130e Ft ugyanez a lakás a minimális önerő kivizetésével (amihez már nagyon sok pénz kell) a hitel 250-300e Ft lenne. És ennek a fele kamat. Ami azt jelenti, hogy 20-30 évig a kamatot mint albérlet fizeted a banknak, és nem vagy mobilis. Szóval azért szerintem ez a kérdés nem ilyen egyszerű, hogy a magamét fizetem nem másnak. Csak itthon valamiért mindenki bele van buzulva abba, hogy ne fizessünk másnak.
2022. okt. 5. 09:26
 10/109 anonim ***** válasza:
88%

"Azért ha azt nézzük, hogy a fél életedet feláldozod, és emiatt lemondassz egy csomó dologról (utazás, szép autó, egészséges kaja stb..) akkor megérte?"


Hát mondjuk nyugdíjból nem lehet albérletet fizetni, szóval ha nem akarok hajléktalan lenni akkor előbb vagy utóbb kelleni fog egy saját.


Amúgy úgy írod mintha az albérlet ingyen lenne. Horror összeg...

2022. okt. 5. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!