Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mit csináljak, ha az albérlőim...

Mit csináljak, ha az albérlőim ezt tették a munkalappal a konyhában?

Figyelt kérdés

[link]


Látszik, hogy a forró edényt rajtahagyták sokáig.

Szerintem ki kéne fizetniük az új munkalapot.

A szerződés közjegyzői okiratba van foglalva, ahol van egy ilyen rész, ami az ingatlanban keletkező nem rendeltetésszerű használatból adódó károkat szabályozza.



2022. okt. 23. 00:42
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
94%
Ilyenre van a kaució.
2022. okt. 23. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
93%

Vettél át tőlük kauciót? Mert az pont erre való!


Sőt, én megbeszélném velük, hogy máris megcsináltatom a kauciójuk terhére, nem várok vele a kiköltözésükig és ők szépen visszapótolják teljes összegre!


És azért lépnék így, mert ha ilyen vandálok, mire elmennek, a kaució a károkozásukra és a maradék számlákra nem lesz elég. Különösen ilyen rezsiárak mellett!

Amellett amit most megcsináltathatsz 50 ezerért,(csak példa!) az fél-1 év múlva már 100 ezer lesz.

2022. okt. 23. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

Már több éve laknak ott, eddig lekopogom rendesen fizettek, és nem tettek kárt az ingatlanban, ez az első eset.

[link]

Itt van a záradék.

2022. okt. 23. 01:26
 4/26 anonim ***** válasza:
91%

A 10-es pont kimondja világosan. Nem is értem, hogy ez miért kérdéses számodra?

És ők szóltak, vagy te vetted észre?

2022. okt. 23. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Igazából nem akarom megszüntetni a szerződést, mert eddig még egyszer lekopogom megbízható bérlők, rendes munkahellyel, midegyik diplomás.

Csak azt nem tudom, hogy az okozott kár észlelésétől számított mennyi időn belül kell írnom a közjegyzőnek?

2022. okt. 23. 01:32
 6/26 A kérdező kommentje:
Én vettem észre, nem szóltak.
2022. okt. 23. 01:32
 7/26 anonim ***** válasza:
96%

Kérdező!

Miért kellene írnod a közjegyzőnek?

Annak már semmi köze az egészhez.

A bérlőidnek szólsz, hogy a szerződésetek 10-es pontja alapján az okozott kárt meg kell térítsék. Döntsék el, hogy ők hívna asztalost, vagy te hívjál, de mindenképpen nekik kell ezt kifizetni.


Ha valamiért most nem tudják, akkor a szerződés 8-as pontja szerint általad átvett biztosítékból (kaució) fogod rendezni. De a kauciót (biztosítékot) a következő havi bérleti díjjal vissza kell pótolniuk.

Ez nem szívesség, ez írja elő nekik a szerződés!

2022. okt. 23. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
72%

Ez az égési nyom nem a forró edénytől származik, hanem az ottfelejtett még égő cigarettától.

Egyáltalán megengedett a dohányzás a bérleményben?

Ha nem, akkor ráadásul nem is rendeltetésszerűen használják azt.


Ezzel a kárral kielégítési jogod keletkezett. Ird meg nekik tértivevényben, hogy a kárt X időn belül rendezzék. Így írásban is megvan, h bejelentetted az igényedet.

Most a probléma felmerültével fog megmutatkozni milyen bérlőid vannak.

2022. okt. 23. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
20%
Teríts rá egy terítőt, azt jólvanazúgy :-D
2022. okt. 23. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 Isti22 ***** válasza:
33%

Őszintén szólva nem értem a felháborodást. Előfordulnak ilyen balesetek, hiszen ott laknak, lelakják a lakást, "kárt okoznak" benne, ez természetes velejárója az életnek. Ha nincs igényük a javításra, majd a költözés során rendezzétek le ezeket.


Megjegyzem, közben még te nyerészkedsz rajtuk, hiszen nyilván keresel rajtuk. Jobb helyeken az ilyeneket is a tulaj állja, simán belefér a nyereségébe.

2022. okt. 23. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!