Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mi szükséges ahhoz, hogy ki...

Mi szükséges ahhoz, hogy ki tudjak venni egy albérletet?

Figyelt kérdés
Külhoni magyar vagyok, lakást szeretnék bérelni Győrben munkaválalás céljából.Valaki elmagyarázná a dolgok menetét? Győr melyik részén érdemes lakást kivenni? Mennyi kb a havidíj egy 2 szobás lakásnál, illetve a rezsi?

2022. nov. 4. 15:12
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
66%

3 havi kaució + 1 havi bérlet induláskor.

Okmányaid.

Bankszámla kivonat.

Munkáltatói igazolás.

2022. nov. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
87%

Munkahely, illetve hogy képes legyél fizetni a lakbért. Elöre le kell fizetni az elsö havi lakbért + kétszeres összeget kaució cémén.

Az árakat meg a neten tudod megnézni, elég változó, a rezsi meg részben töled függ.

2022. nov. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

Igen ezt tudom, hogy előre kell fizetni a lakbért és kauciót (egyértelműen nem 0ft áll a rendelkezésemre)

Miért kellene munkáltatói igazolás? Mi van akkor ha már mikor ott lakom, kezdek el munkát keresni?


Milyen oldalakon érdemes keresgélni?

2022. nov. 4. 15:44
 4/26 anonim ***** válasza:
70%

Munkáltatóit sokan kérnek, mert ezzel igazolod, hogy tudsz fizetni folyamatosan.


ingatlan.com

2022. nov. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Egy 2 szobás lakásnál mennyi kb a rezsi? Köszönöm az eddigi válaszokat :)
2022. nov. 4. 15:59
 6/26 anonim ***** válasza:
78%
Nekem van 74 millióm állampapírban, akkor én nem vehetek ki albérletet, ha nincs munkám?
2022. nov. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
79%
Több albérletben laktam már, soha senki nem kért bankszámla-kivonatot, se jövedelemigazolást... Ott is hagytam volna, ha valaki ilyet kér... Egy kvázi idegennek semmi köze a bankszámla-kivonatomhoz, hogy ott mennyi pénzt tartok és mikre költök... Igazából a jövedelmemhez sincs semmi köze... Elvégre azért írunk bérleti szerződést, hogy az védje a tulajdonost (is).
2022. nov. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 NTBS ***** válasza:
13%
Pénz.
2022. nov. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
32%

6. és 7.


Oké. Én vagyok a bérbeadó. Odajössz. Honnan kéne tudnom, hogy fizetőképes bérlő vagy? És nem érdekel a kocsid, ami lehet bérelt, sem a hitelre kihozható Alma 13 telefonod. Sem az nem hat meg, hogy Providentből van kauciód.


Nos?

2022. nov. 4. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
88%

Semmi probléma ezzel, ha így is találsz bérlőt. Én biztosan nem mutatnék neked bankszámlakivonatot, kábé a legmagánabb dolog amit kerhetsz. Sosem kértek semmit igazolásként, ha van munkahelyed, akkor is elsz.rhatod a pénzed, dönthetsz úgy, hogy nemfizetsz mertcsak, kirúghatnak másnap, vagy lehet, hogy a hiteltörlesztője a komplett fizuját viszi.

Ellenben ha nincs munkahelye, akkor is ugyanígy pehet, hogy apuci utalja neki minden hónapban a lakbért, vagy feketén megkeresi a háromszorosát, vagy kölcsönkér mástól és abból fizeti.


Amíg nekem fizet rendesen, fejre is állhat, nincs közöm a magánéletéhez. Ha meg nem fizet, arra úgyis egy jó szerződés a biztosíték, kb azonnal rakom is ki.

2022. nov. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!