Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Milyen szempontok alapján...

Milyen szempontok alapján lehet kiválasztani a viszonylag legjobb albérlőt?

Figyelt kérdés

Fizetőképesség - munkaviszonyt elvárni tőle a szerződéskötéskor pl

Meddig lehet hagyni, ha esetleg nem fizet, mert ugye a kauciót nem erre találták ki

Korrekt bánásmódot a bérlési idő során, vigyázni a berendezésre, a viszonylagos tisztaságra stb

Érdemes-e alacsonyabbra tenni a bérleti díjat és több jelöltből válogatni


2023. jan. 10. 07:00
 1/4 anonim válasza:
15%
Elvárt jövedelem, utolsó bankszámla, referencia. Külföldön ezek gyakorlat. Bankok se adnak hitelt hozomra
2023. jan. 10. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Komolyan, van aki bankszámlakivonatot kér/ad? Én mindent bankkártyával fizetek, nem gondolnám hogy a lakás tulajdonosának köze lenne ahhoz, hogy mikor mire mennyit költök. Belegondolva a fizetésemhez se. Még anyámék sem tudják, nem egy vadidegen. Az ingóságaimról ne adjak leltárt?
2023. jan. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
70%

1-es!

Igen, külföldön így van. Éltem kint, mindenről is tudni akartak, ott nem volt más választásunk.


De itthon??.. Senkinek semmi köze hozzá hogy én mit és hol veszek, és mennyi a pontos fizetésem.

A másik : mi van ha 20 eve egy helyen dolgozok és kézbe kapom? Vagy ebben a hónapban van munkám, aztán a következőben megszűnik a cég? Érted remélem.


Amúgy a kérdésre válaszolva.

Aki szimpatikus, dolgozik olyan kell.

Szerződésbe kell foglalni hogy mennyit késhet.

Nekem volt olyan tulajom aki 2 hónapig nem jött mert nem volt kedve (🤣), de nekem is volt hogy 1 hónapot csúsztam mert másra kellett hirtelen, és nem volt gond belőle.

Én azt mondom hogy 15 nap csuszas, max 1 hónap belefer. De ha nem fizet akkor azonnali hatállyal elkell hagynia a lakást.

2023. jan. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
89%
Úgy, hogy lehetőleg olyan bérleti díjat lősz be, amire lesz is jelentkező bőven. Ha ez megvan, akkor el kell velük beszélgetni és finomat lehet a munkára, iskolákra terelni a beszélgetést. Azért szerintem elég hamar ki lehet szúrni azt a kb. 20%-ot, akivel biztosan lenne probléma, meg azt a másik 20%-ot, akivel sosem lenne gondod. Csak hát ehhez ugye az kell, hogy ne 2 jelentkezőből akarj válogatni, hanem mondjuk 10-ből.
2023. jan. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!