Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérletben lehet huzamosabb...

Albérletben lehet huzamosabb ideig élni kisgyerekkel?

Figyelt kérdés
2023. jan. 31. 09:34
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
77%

Miért ne lehetne?


Egyre több ember lesz aki ugy fogja leélni az életét hogy sose volt saját lakása, mindíg bérelt.

2023. jan. 31. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
34%
Na ja, Nyugaton ez tök természetes.
2023. jan. 31. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Hagyjatok már engem nyugattal.Most Magyarországról beszélek nem nyugatról!!
2023. jan. 31. 10:12
 4/26 anonim ***** válasza:
95%
Ha találsz olyan tulajdojost, aki kiadja kisgyerekesnek, akkor miért ne lenne lehetséges?
2023. jan. 31. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Hozzá tenném hogy a pénz nem lenne akadály de sajnos nagyon ritka az olyan albérlet ahol kisgyereket is engednek.
2023. jan. 31. 10:27
 6/26 anonim ***** válasza:
50%
Abból kellene kiindulni, hogy albérletbe eleve nem vállalunk gyermeket. Piaci alapon kiadott lakásokba a tulajok nagyon nem szívesen engednek be gyerekes családot és nem véletlenül!
2023. jan. 31. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Tudom
2023. jan. 31. 10:33
 8/26 anonim ***** válasza:
78%
5 évet éltünk alberletben 2 kisgyerekkel.
2023. jan. 31. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
89%

Őszintén szólva, én bérlőként nem mernék bevállalni gyereket, a gyerek érdekében.

Ha találnék is olyat, aki nem kifogásolja a gyereket, akkor is biztos, hogy nem ott éli le a gyerek az életét 18 éves koráig. Akármilyen rendes a bérbeadó, az élethelyzetek változnak, így általában a bérbeadóé is.

Eladhatja a lakást, meghalhat, külföldre költözhet, ő akar beköltözni,...stb.

Az embernek még a saját élete eseményeit is nehéz koordinálni és itt függőség van a bérbeadó életétől is.

Ilyenkor aztán megint a stressz, hogy lesz e másik lakás, a gyereket rángatni egyik óvodából, iskolából a másikba, szűnnek meg emiatt barátságai, megszűnik életében a megszokott rutin, holott a gyereknek az állandóságra, a megszokásra van szüksége, az jelenti neki a biztonságot. Nem pedig gyökértelenül tengeni-lengeni a vakvilágban.

Ez még egy felnőttnél úgy ahogy elmegy, de annak sem túl nyugis, hogy mikor hoznak a feje felett neki kedvezőtlen döntést az otthonáról.

Szerintem ez még rosszabb - drága pénzen - mint a vándorcigányok élete, mert ők saját akaratukból állnak tovább egyik helyről a másikra.

Én ha gyereket terveznék, akkor akármilyen szerény, de saját ingatlanra törekednék, aminek a törlesztője jó eséllyel kevesebb mint a bérleti díj.

Nem ragaszkodnék Budapesthez, nem ragaszkodnék nagyvároshoz, hanem bevállalnám az ingázást és laknék akár falun is... ha gyereket akarok.

2023. jan. 31. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
86%
Hát... miért ne lehetne, ha kiadják neked. Vagy úgy gondoltad, hogy oda szülöd a gyereked? Mert már ha gömbölyödsz képesek felmondani a szerződést és kidobni.
2023. jan. 31. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!