Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Érdemes-e kiadni albérletbe ?

Mi a fene kérdése:

Érdemes-e kiadni albérletbe ?

Figyelt kérdés
Van egy 2 szobás lakásunk egy bács-megyei városban, 5 évig egyik lányunk lakott benne a férjével, fél éve elköltöztek.Azóta lakatlan ők nagyon vigyáztak rá. Mi falun lakunk, jól érezzük itt magunkat, nem akarunk beköltözni. Egy ideje azon megy a vita, hogy kiadjuk-e albérletbe. Sok rossz tapasztalatot hallottam ezügyben- az előző tulaj se adta ki emiatt-és én se szeretném.Nem sok a rezsi, néha bemegyünk, a családból is alszik ott időnként valaki.Az árát igy is tartja, már a dupláját adnák érte, mint amennyiért vettük. Mit tegyek, engedjek a többség akaratának ?
2023. febr. 12. 09:51
A kérdező szavazást indított:
albérlet
bérbeadás
10 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Vannak szélhámos bérlők, de én ettől függetlenül kiadnám.
2023. febr. 12. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Milyen szavazás ez? Az albérlet meg bérbeadás jelen esetben ugyanaz... :D
2023. febr. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%

Valószínű kulcsszónak akarta megadni.

Én simán kiadnám és mivel nem sürgős igy normális bérlőt keresnék szerződést írnék, ha találsz egy jó bérlőt aki fizet és nem “baszogatod” simán évekig jó pénzforrás. Amit bármire félre lehet rakni.

2023. febr. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
89%

Ha albérletbe kiadod:

Pozitívum:

- Átlagban a lakás árának 5-6%-át hozzák be profitként éves szinten.

Negatívum:

- Ha laknak benne, akkor nagyobb az amortizáció. Persze az amortizáció egy része akkor is megtörténik, ha nincs ott senki és üres a lakás.

- Ha rossz bérlőt fogsz ki és nem fizet, akkor bajos kirakni.

- Plusz időbefektetés ezzel foglalkozni. Ha elromlik valami, akkor neked kell intézni szerelőt és te is fizeted. (Persze ha a helytelen használat miatt megy tönkre valami, akkor nyilván nem.)

- A bérlő okozhat olyan kárt, amit nem hajlandó megtéríteni és a kaució sem fedezi.


Nem kiadás előnyei:

- Nem kell vele foglalkozni.

Hátrányai:

- Bukod az évi 5-6% hasznot, miközben bizonyos mértékű amortizáció amúgy is megtörténik.


Eladás előnyei:

- Ma a lényegében kockázatmentes állampapírok 16%-ot hoznak, szemben az albérletekből jó esetben kisajtólható 5-6%-kal.

- Nincs vele több gond.

Eladás hátrányai:

- Mi van, ha tovább nőnek az ingatlanárak? Véleményem szerint erre nem sok esély van.



Nem tudom, hogy nektek mennyire lenne macera a kiadás, vagy hogy mennyire ragaszkodtok a lakáshoz érzelmileg, de én leginkább eladnám a francba, ha semmi szükség sincs rá.

2023. febr. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
77%

El kell adni nincs vele gond

A pénz mehet PMÁP-ba

2023. febr. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
31%
kiadni bérbe? Isten őrizz! Eladni, oszt jónapot!
2023. febr. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
33%

A mai világban legjobb befektetés 1 ilyen ingatlan.Nem a hírtelen hasznot kell nézni.Falun éltek,megszoktátok ezt.Itt azért mindig van munka .Amig bírjátok csináljátok is .De eljön az az idő,mikor elfogy az erő,és ezt az otthont kell felszámolni,aztán lesz hova menni.

Ezért nem adjuk ki albérletbe,mert ha hirtelen kell,azonnal mehetünk oda .

2023. febr. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

"A mai világban legjobb befektetés 1 ilyen ingatlan."


Ezért lenne fontos tudni, hogy milyen város az a város, ahol a lakás van. Ha egy elöregedő, csökkenő lakosságú, esetleg elcigányosodó kisváros, akkor őszintén a franc se számolna azzal a lakással hosszú távon. Ugyanúgy leeshet a sárga földig az ára, mint legutóbb 2008 és kb. 2015 között. Csak valahogy erre senki sem emlékszik már, pedig nem volt olyan régen.

2023. febr. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
44%
Én nem eladnám, hanem kiadnám. Hosszú távon a bérbeadás sokkal jobban megéri, mint az eladás, bár macerásabb is, mint gyorsan megszabadulni attól.
2023. febr. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
77%

"Én nem eladnám, hanem kiadnám. Hosszú távon a bérbeadás sokkal jobban megéri, mint az eladás, bár macerásabb is, mint gyorsan megszabadulni attól."


Alacsony jegybanki kamatoknál igaz volt ez. Már évek óta nem az.

2023. febr. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!