Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Miért készít kèpet a főbèrlő...

Miért készít kèpet a főbèrlő a szemèlyi ès a lakcímkartyáról?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Most írtam alá egy bérleti szerződést,a tulaj megkèrdete lefotózhatja-e a szemèlyimet es a lakcim kartyamat,mondtam,persze,nincs mit titkolnom,erre mondta,hogy nem is azèrt,csak,hogy neki meg legyen. Egy baràtomnak ugyanezt csinálta a főbèrlője.A szerződéskötéskor odaadtam,és már leirta az adatoakt. Ez normàlis? Eddig vidèken laktam.,most költöztem fel a fővárosba.

Köszönöm szépen a válaszokat!



2023. febr. 13. 18:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
71%

Bérbeadó vagyok, sosem csináltam még ilyet. Ellenőrizni sem szoktam, igaz, a közjegyző megteszi helyettem.

Mi az hogy "meg legyen neki"?

2023. febr. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
54%

Teljesen normális.

Még jó, hogy nem egy ismeretlennek adja ki a 40 milliós ingatlanát akiről semmit sem tud.

2023. febr. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
73%
Ha szállodába mész, ott is lefényképezik.
2023. febr. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Semmit nem tud?! Ott van minden adat a bèrleti szerződésen,szem.ig.szám,lakcim adatok,stb.
2023. febr. 13. 20:16
 5/14 A kérdező kommentje:
Ha pedig simàn szeretne ellenőrizni,akkor minek fotozza le ,ha màr minden adat a szerződésen van?! Lehet túlgondolom.
2023. febr. 13. 20:17
 6/14 anonim ***** válasza:
30%

Személyes adattal való visszaélés, btk-s.

Elég buta vagy, ne haragudj.

Személyes iratainkról nem engedünk fotót készíteni ismeretleneknek(kivétel bank,hatóság,hivatalok).

2023. febr. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
73%
#6 Pusztán az, hogy lefotózza nem visszaélés.
2023. febr. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
9%
Feljelentést javaslok. Egyrészt nem jogosult elkérni, másrészt kötve hiszem, hogy a jogszabályoknak megfelelően kezeli utána az adataidat.
2023. febr. 14. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
56%

Mi is lefotozzuk. A berl szerzi is tartalmazza,h a berlo egyetert a fotval.


A lakas joval nagyobb erteku ,mint a kis nevetseges mennyisegu kaucio.

2023. febr. 14. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó vàlaszadó! Én csak annyira lennék kiváncsi,hogy miért? Nem probkèna,csak számomra szokatlan.
2023. febr. 14. 08:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!