Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Nagyon egyszerü magyarázatban,...

Nagyon egyszerü magyarázatban, mi a sorrend egy ingatlan bérbeadásával?

Figyelt kérdés

-megveszem az ingatlant

-helyre pofozom

-ügyvédi papírral bérbeadom?

(Gondolok itt a kilakoltatási joggal meg az ilyenekkel)



2023. ápr. 13. 23:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%
Kb. ez amit leírtál, csak ugye egyre inkább nem éri meg a bérbeadás. Erre mire rájössz, a felújított ingatlan eladhatatlan lesz olyan áron amilyet szeretnél... Sokkal jobb befektetési lehetőségek is kínálkoznak.
2023. ápr. 13. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Értem, szerinted mik a jobb befektetések? Még fiatal vagyok, jelenleg jól keresek, gondoltam egy 10 ingatlant venni ameddig megtehetem így 5/10 év alatt, utánna minimálisabb munkával + az kiadott ingatlan bevètelből eléldegélnék, szóval hosszú távra gondolkodom.
2023. ápr. 14. 00:10
 3/12 anonim ***** válasza:
45%

Ingatlan megéri.

Nem ügyvéd kell, hanem közjegyző.

2023. ápr. 14. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
89%

#2 Ez komoly, hogy azt hiszed tudsz 10 ingatlant venni pár év alatt?

Most vagy olyan olcsó ingatlanok ezek amiknek a bérleti díja csak nagyon kevés lehet - mert az ingatlan árát az ott élők lehetőségei határozzák meg eleve, vagy rengeteg pénzed van. Akkor meg nem az ingatlan az ami neked jövedelmező befektetés lenne.

Az ingatlan egy hosszútávú befektetés. A bérbeadása akkor éri meg ha a bérleti díjból fizetsz hiteltörlesztést vagy van mellette másik ingatlanod amiben laksz. Ebből meggazdagodni nem fogsz, a kiadásaid fedezéséhez nyújt segítséget.

2023. ápr. 14. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
#4 igen, komolyan gondoltam, semmi kiadásom nincs, és még jelenleg szülővel élek, ahova beszállok rezsibe és kész. Rengetek pénzem megmarad, meg hát nem kell mindig a 20M ft os házakat nézni, lehet olcsóbbért is, én átlagba 5 ért nézegetek amire ráköltök még 1m át és szép lakható ház lenne,persze ezekre rákell szaladni meg tudom nem minden sarkon van ilyen, van kőműves ismerősöm szóval a felujjítás se nagy kihívás..De azt mondod sokan azért csinálják hogy pl hitelt vesznek fel és kiadott ingatlannal 0 ba legyenek vele?
2023. ápr. 14. 17:06
 6/12 Lilluci27 ***** válasza:
71%
1 millióért te semmit nem újítást fel egy házon
2023. ápr. 14. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Hát simán kicserélem az ablakokat felhúzok egy kerítést és bemeszele/kitakarítok :D nem tudom melyik világba élsz te.
2023. ápr. 14. 18:28
 8/12 Lilluci27 ***** válasza:
79%
Egy kerítést nem építész te meg egy millióból, meszelt falak.. senki nem fog egy ilyen outfit kivenni
2023. ápr. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
80%

Az a baj, amit 5M-ért adnak, azok 80-100 éves lepusztult, többnyire vájogházak közművek és mindenfajta komfort nélkül. Gyakran penészednek, vizes az egész ház, düledezik a tetőszerkezet. Legföljebb hajópadló van de gyakoriak a földes helyiségek. Rendes alap sincs... Ki akarna ilyenben lakni?

Minimum 10M amit alsóhangon rá kell költeni hogy lakható legyen, és itt nem luxusról van szó, hanem egy alapszintről. Ha csak az anyagárakat nézed, orbitális összegek vannak. Általános pl. a fahiány ami van az is baromira drága. És több építőanyagból is hiány van, pl. a tetőnél akár hónapokat is kellhet várni.

Én azt hittem amúgy a kérdésed alapján hogy több százmillió Ft fölös pénzed van, de ezek szerint akkor mégsem keresel olyan jól.

Ilyen kevés pénzt ami neked van, nem is érdemes befektetni.

Azt tudom javasolni hogy magadnak vegyél egy rendes házat, szépen kipofozgatod és az a tied lesz, belemehetsz.

2023. ápr. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Azt az ingatlant, amit 5 millióeetveszel, nem fogjak kivenni. Vagy olyan berlők veszik ki, akiktől jobb menekülni. Berbeadásra vett ingatlannal a legfontosabb az ingatlan lokácioja. Azt kell megfizetni. Nem mondom,hogy csak Budapest belvarosaban van ingatlanpiac. Lehet venni ingatlant kiadasra Debrecenben, Szegeden, Veszpremben,Győrben (vagy nyugati hatarszélen, közel egy hataratkelőhöz) Szekesfehervaron, Tatabanyán, de ezek közül egyik helyen sem fogsz te kapni ingatlant 5 millió ft-ért. Ezt is vedd figyelembe
2023. ápr. 16. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!