Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Létezik cserevédett zár?

Létezik cserevédett zár?

Figyelt kérdés

Én adok egy kulcsot valakinek egy ajtóhoz. Ő szabadon bármikor bemehet ezzel a kulccsal. De nem tudja kicserélni a zárat, például azért, mert ahhoz kéne még egy kulcs vagy valami hasonló. Tehát ő nem tud engem így kizárni a helyiségből.

Létezik ilyen?



2023. ápr. 21. 23:30
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Nem.
2023. ápr. 22. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
53%
Nincs ilyen. De ha beragasztod pillanatragasztóval a zárbetét rögzítőcsavarját, akkor azt már senki nem fogja cserélni, csak ha kifúrják a zárszerkezetből a betétet és a rögzítőcsavart.
2023. ápr. 22. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
49%
Szerződésnek hívják.
2023. ápr. 22. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
35%

Van!!!

Az utcai kukák zárt ketrecén lévő zárba 2cilinderbetét van. Egyik a lakók zárja, másik a kuka ürítőké. Így 2 betéttel nyitható, de betétet kivenni csak saját kulccsal tudsz. 2betét függetlenül cserélhető

[link]

2023. ápr. 22. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
34%

Rakj fel ujjlenyomat olvasó zárat.

Azt nem fogja kicserélni.

2023. ápr. 22. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Pánikzárnak hívják. 2 betétet lehet bele tenni. Bármelyik kulcs nyitja a zárat és csak úgy lehet szétszedni, ha mindkét kulcsot birtoklod.


[link]

2023. ápr. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Ehhez mi köze van Lagzi Lajcsinak?
2023. ápr. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Ez a pánikzár nevű valami betölti azt a funkciót, amire én gondoltam. De szerintem ezt meg lehetne oldani egyszerűbb, illetve esztétikusabb vagy rejtettebb módon is. Furcsa, hogy nincs ilyen, pedig szerintem lenne rá kereslet.


A jog meg a szerződés szép dolog, de annak érvényt is kell szerezni.

2023. ápr. 24. 14:28
 9/9 A kérdező kommentje:

Vagy lehet, hogy a pánikzár mégsem ezt jelenti?


[link]

2023. ápr. 24. 14:31

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!