Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Rokonom lakásában lakom,...

Rokonom lakásában lakom, feketén, nekem kell megjavítani ha valami tönkre ment ?

Figyelt kérdés

Rendes bérleti díjat fizetek, nem vagyok ide bejelentkezve és szerződést sem írtunk, készpénzben fizetek mindent .


Elromlott a fűtés ( gázkazán ) akkor ezt most nekem kellene kifizetnem vagy a rokonomnak? ( cső törés, kazán probléma és hasonló esetén kinek illik fizetni? )



#kazán #rokon #albérlet #villogás #Nincs fűtés és meleg viz
2023. máj. 5. 21:13
 1/7 anonim ***** válasza:
95%
Nem, mivel az ő tulajdona. Neked csak valami kisértékű apróságot kell kifizetni, mondjuk kicserélni a villanykörtét.
2023. máj. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én is ezt olvastam, hogy a ptk szerint is így van szabályozva . Viszont rokonom és nem akarok pofátlan lenni, viszont én becsületesen normal összeget fizetek. Nemtudom hogyan kellene vele finoman közölni hogy tönkre ment a fűtés és meleg víz sincs . Pedig 5 éves lakásról beszélünk .. ( ugye a kazánt nem lehet rendetlenségszerűen hasznalni maximum a karbantartást elhanyagolni, de én csak 7 hónapja lakom itt )
2023. máj. 5. 21:58
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

5 év garancia van a legtöbb kazánra.

Amúgy meg minél hamarabb kéne szólni neki.

2023. máj. 5. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
88%
Mért kéne finoman? Közölni kell. Mért félsz a rokonodtól? És ha már félsz, mért laksz nála?
2023. máj. 5. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
2: Igen, jól olvastad.
2023. máj. 6. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne finoman közöld hanem gyorsan. Ki tudja él-e még a garancia és akkor az a baj ha későn szólsz és már emiatt nem fér bele.

Mindenképpen kell a fűtésnek karbantartás miatt szerviz most a fűtési szezont követően, a kazánt meg kell nézetni, akkor ezzel egyszerre legyen meg a javítás is! A karbantartáshoz akkor a szerelőt nem ér rá kihívni majd valamikor később, hanem már most minél előbb kell.

2023. máj. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Felhívott és megmondta mit kell csinalni, és helyre jött. (viszont mondta elotte ha nem jön be hivhatok eredeti Bosch szerelőt és fizessem ki, majd levonjuk a lakbérből )
2023. máj. 6. 16:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!