Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérletet lehet 1 hónap...

Albérletet lehet 1 hónap alatt találni? Vagy ilyenkor hogyan?

Figyelt kérdés
Júliusban tudom meg, hogy felvesznek-e az egyetemre, és azt, hogy hova. (Budapest, Szeged, Veszprém is játszik). Így előre nem merünk albérletre szerződni. Ilyen esetben lehet találni 1 hónap alatt? Mások szerint lehetetlen, mert egy kuckóra sokan jelentkeznek, pláne arra, ami jó áron is van. Hasonló helyzetben hogyan oldottátok meg? Mindenképp albérletben gondolkozunk, nem koliban.
2023. máj. 15. 00:56
 1/6 anonim ***** válasza:
86%

Lehet, de akkor pont tumultus lesz, mert minden egyetemista is akkor tudja meg!


Az se mindegy, önálló lakást vagy szobát keresel-e.


Ha valaki nem kifejezetten egyetemistát keres bérlőnek, akkor szerintem ott nem fogsz előnyt élvezni a bérlőválasztásnál, én pl. preferálom azt, akinek van házvezetési gyakorlata és szépen fenn fogja tudni tartani a lakást - szemben azzal, aki mamahotelból jön, és nem látott még háztartási gépet, és azt se tudja, mit csináljon, ha elmegy az áram, vagy hogy kell a függönyt feltenni mosás után, és ezek miatt nem is a szüleit akarja hívni, hogy mi tévő legyen, hanem hetente négyszer a bérbeadót, és tőle akar megtanulni egy lakást kezelni.


Szóval aki kifejezetten diákot keres, annál jobb esélyed van.

2023. máj. 15. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Kitana. ***** válasza:
92%

Mindenki akkor kezd el keresni. Javaslom, hogy azonnal írj az összes lakásnak, amelyik szimpatikus, és mindegyiket menj el minél hamarabb megnézni és vedd ki az elsőt, amit tudsz és megfelelő.

Nekem így volt egyszer szerencsém, bár nem egyetemista voltam meg nem emlékszem, az év melyik szakaszában jártunk, de nagyon jó áron egy tök jó helyen lévő albit kaptam, mert első néző voltam és a tulaj is úgy volt vele, hogy feleslegesen nem akarja húzni az időt, én is szimpi voltam neki, úgyhogy ott helyben megegyeztünk, pár napra rá megvolt a szerződés is.

2023. máj. 15. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#Lehet, hogy ez a többség, de én pont nem ilyen vagyok. Ráadásul ha nincs hatalmas gáz, sosem zargatnám a bérbeadót (aki gyakorlatilag idegen). Persze ezt előre senki se tudhatja, hogy milyen a bérlője, így ezt is megértem. Csak nem szép dolog a skatulyázás.

Én lány vagyok, háztartást vezetek. Jelenleg én vagyok otthon, mert egy évet kihagytam az érettségi után. Csak nyelvet tanultam idén. Mellette főztem stb. Szóval tudok háztartást vezetni.

2023. máj. 15. 02:58
 4/6 anonim ***** válasza:
85%

Akkor ezt mondd is el, ez előny.

A fő érték az ügyletben a kéró.:)

2023. máj. 15. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Lilluci27 ***** válasza:
100%
simán lehet találni
2023. máj. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Simán lehet. A bérbeadók is tudják, hogy akkor lesz igazán nagy szezonja az egyetemi felvételik miatt.
2023. máj. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!