Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ha találok egy házat ahol...

Ha találok egy házat ahol meghalt a tulaj,elfoglalhatom ha fizetem az adókat a ház után?

Figyelt kérdés
2023. jún. 20. 13:41
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
84%
Utolsó, lakásnál/háznál nincs ilyen. Plusz magyarád már el, hogy miért "kénytelen" valaki használni mas tulajdonát...
2023. jún. 25. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
0%
Azért kénytelen, mert gondozatlan, elburjánzott szar lenne, mivel a kutya sem nyúl hozzá és mindenképpen meg akarta volna venni, csak nincs kitől.
2023. jún. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
84%

Ja, és ha én nem akarom lenyírni a saját területemen a füvet, akkor már kénytelen vagy használni mert te meg akartad venni?


Miféle suttyó proli hozzáállás ez?

2023. jún. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
0%
Nem. Ennek volt egy menete. Önkormányzat, földhivatal, tulajdonosok(egy része), telefonálgatás, stb. Nem jutottak dűlőre és ezt javasolták neki az önkorinál, hogy kezdje el használni, 15 év múlva az övé lesz. Azok a tulajok, akik hajlandóak voltak a dologgal egy kicsit is foglalkozni, azok még hálásak is, mert különben nekik menne a büntetés, hogy nem irtják a parlagfüvet, meg hasonlók. Amerikából nehéz.
2023. jún. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
89%

"15 év múlva az övé lesz."

Vagy nem. Valóban van elbirtoklás 15 év után, de ehhez neki 15 éven keresztül kell gyakorolni a tulajdonosi jogokat. Az önmagában nem elég, hogy fizikailag használja az ingatlant.

Ha a tulajdnosok bármilyen módon gyakorolják tulajdonosi jogaikat, megszakad ez az idő. Elég ha az egyik tulajdonos csak befizet egy 1000 forintos bármilyen számlát 14 év után, és újraindul a 15 év.


Az pedig a másik, hogy ha az ingatlant a tulajdonosok (egy részének) tudtával és (szóbeli) beleegyezésével használja ingyen, arra simán rá lehet majd fogni hogy szívességi használat, és akkor nincs elbirtoklás.

2023. jún. 25. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
0%

Igen, persze, nagyon okos vagy és olyat írsz, amiről nincs tudomása az öcsémnek. Ja, nem.

Nézd, okoskodhatsz, de idén már 10 éve használja és neki ebből haszna van, nem kevés. Szóval már eddig is jól járt, akármi is lesz a vége.

2023. jún. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
80%
Nem érdekel az öcséd, én nem neki írtam, hanem a te okoskodásodra reagáltam.
2023. jún. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
62%
Az öcsédnek haszna van igen, gerince nem túl sok.
2023. jún. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
6%
Nehezedre esik az értelmező olvasás? Idióta!
2023. jún. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim válasza:
56%
Az elbirotoklas nagyon is működő dolog, valóban a tiéd a ház, ha 15 év alatt senki nem foglalkozik vele. Viszont ez nem érvényes akkor, ha buncselekmennyel jutottál be. Tehát feltörés nem működő dolog.
2023. jún. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!