Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Szokás alkudni albérlet...

Szokás alkudni albérlet bérleti díjából?

Figyelt kérdés
Mostanában keresgélek albérletet szeptemberre és hát kiváncsiság által vezérelve már május eleje óta nézegetem őket. Rengeteg olyan van, hogy még mindig fent van (igen, lehet hogy csak elfelejtette leszedni, de nagyrészét magánszemély hirdeti és náluk azért ez ritkább mint ingatlanközvetítőnél), és azért benne van a pakliban, hogy nem kapkodnak érte főleg most, hogy az egekben az árak és mindenki megbecsül minden egyes forintot. Kérdés az, hogy megéri-e megprobálni alkudni vagy az ilyen az teljesen off ha albérletről van szó? Eladó ingatlannál tudom, hogy mindenképpen megér egy próbát az alkudozás, bérlésnél nem vagyok annyira járatos a dologban. Pl valami olyasmi alku lenne terítéken hogy 220-at lehúzni 200-ra stb, ilyesmik.

2023. jún. 21. 12:04
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

szerintem nem, mert biztos akadna más, aki kifizeti a teljes árat.

de ha régóta van fent az albérlet, egy próbát megér. max nem veszed ki.

2023. jún. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

Sokszor fent van a hirdetés de már rég van lakója a lakásnak, azért ezt is kombináld bele!

Kérdezd meg! Ha lehet alkudni akkor megteszik, ha nem lehet akkor azt mondják, hogy ennyi a bérleti díj és vagy kiveszed vagy keresel mást.

Ahol többen keresnek lakást, mint amennyi kiadó van, ott nem szokás alkudni, örülnek ha találnak olyat amit kivehetnek. Eleve nem is néznek meg olyan lakást aminek túl magas a bérleti díja.

De ettől még meg lehet próbálni.

2023. jún. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
87%
Nem hiszem, hogy engedne bárki az árból, pillanatok alatt kiveszik most a lakásokat. Nekünk 4 van kiadva, gyakorlatilag az első megnéző ki szokta venni. Simán van, amikor csak fennmarad a hirdetés, de már rég nem aktuális.
2023. jún. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
63%

Lehet alkudni, viszont nálam azonnal bukó lenne.

1. Van más aki kifizeti a meghirdetett összeget.

2. Ha azon a néhány 1000Ft-on variálsz, akkor nekem az úgy jön le, hogy nem fogsz tudni majd rendesen fizetni.


Szóval lehet alkudni…

2023. jún. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
32%
Alkudónak akkor sem adnám ki, ha más jelentkező nem lenne rá. Azt a hatást kelti, hogy nem tudsz fizetni, én meg nem kockáztatok. Ugyanez a kaucióval, ha alkudni akar vagy részletben fizetni. No thanks.
2023. jún. 22. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
29%
5 kaució=rablás fényes nappal. Nem tudom, hogy lehet ekkora hülyeséget elvárni, hoyg legyen néhányszor 100ezer Ft-ja valakinek csak úgy. (Hál' Istenenk én nem szorulok arra, hogy albérletet kelljen kivennem, nem azért írom.)
2023. jún. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
57%
Kaució= biztosíték. Nem tudom, hogy lehet ekkora hülyeséget elvárni, hogy valaki puszira adjon ki neked bármit is. (Hál' Istennek én nem szorulok arra, hogy ilyeneknek adjak ki albérletet mert rendes bérlőim vannak, nem azért írom).
2023. jún. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 xswerdy ***** válasza:
82%
nem nagyon szokás alkudni. 100 érdeklődőből 2 próbálkozik átlagban.
2023. jún. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
40%
7, mi az, hogy puszira? A bérlő rohadt sok pénzt kicsenget havi szinten. Az azért messze nem puszira adás. De hogy valaki neked odaad 600 ezer Ft-tól a csillagos égig egy halom pénzt ajándékba, csak azért mert megengeded, hogy ott lakjon.
2023. jún. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
81%

Nem ajándékba, hanem biztosítéknak. Ha ezt nem érted, akkor örülök is, hogy nem hozott veled még össze a balsors, nem szeretem a hülyéket.

Szerinted a lakbér fedezi azt, ha kárt okozol vagy nem fizeted a rezsit?

2023. jún. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!