Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ha munkahelyemen van albérlet...

Ha munkahelyemen van albérlet támogatás, számlát két helyen is letudom adni?

Figyelt kérdés
A munkahelyemen van albérlet támogatás számlát leadva kifizetnek egy bizonyos összeget havonta. Barátnőmnek is ilyen a munkahelye viszont két különböző helyen dolgozunk.Ö is letudná adni a számlát, mert gondolom akkor két számla igazolás kellene, és nem tudom ez hogy működik. Hogy ilyenkor egy számla van csak vagy lehet ugyan úgy többet kiállítani és leadni több helyen.

2023. jún. 25. 10:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy számla van csak. A lakástulajdonos nem hülye dupla számlát kiadni, hogy duplán adózzon. Viszont, ha neki is jár, mert ugye ő is beszáll a bérleti díjba, kérdezze meg, hogy másolat jó-e.

De szerintem kétséges.

2023. jún. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És a számla az egy névre szólhat csak? Mert ha enyémre szól, ő gondolom hiába adja le más nevére szólva.
2023. jún. 25. 10:44
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy számla csak egy névre szólhat.
2023. jún. 25. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
84%

Mi alapján adnak albérlet támogatást? A számla x százaléka, vagy csak egy fix összeget adnak?

Mert esetleg olyat lehetne, hogy elfelezitek a számla összegét, és megkéritek a bérbeadót, hogy fele-fele alapon számlázza kettőtöknek, névre szólóan.

Ez neki nem kerül több pénzbe, csak kicsit több munka.

2023. jún. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nekem is és barátnőmnek is fix összeg az amit kifizetnek.
2023. jún. 25. 11:27
 6/6 anonim ***** válasza:

A bérleti szerződésbe szerepeltetni kell mindkettőtök nevét és azt leadni a munkahelyeiteken. Ha ez nem megfelelő a munkáltatótoknak akkor köttök a tulajjal két db névre szóló bérleti szerződést amiben a bérleti díj el van felezve és abba már nem köthet bele a munkáltató.

Ha még így sem felel meg akkor te bérled az egész kecót a tulajtól és a felét továbbadod a barátnődnek (ehhez kell a tulajdonos beleegyezése), ezáltal te leszel a főbérlő, a barátnőd az albérlő.

És ezen a ponton jöttök rá hogy te sem és a lakástulajdonosok 90% sem ad számlát, ugyanis az nem kötelező magánszemélyek esetén.

Én adtam ki lakást vállalkozásnak amit el is költségeltek, és ott is elég volt a bérleti szerződés. Annyi különbséggel hogy ott fordított adózás történik.

2023. jún. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!