Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mennyit kérjek az elbérletért?

Mennyit kérjek az elbérletért?

Figyelt kérdés

9 hónapja kiadtam egy lakást az öcsémnek teljesen ingyen. Akkor fizetni akart érte, de nem fogadtam el, mert tudtam, hogy kb minimálbért keres és 150-200e megtakarítása volt. Azóta már tulajdonképpen odaköltözött a a barátnője is, heti 4-5 éjszakát ott tölt.

Kb havi 100ezerért ki tudnám adni bármilyen idegennek is. Fair lenne, ha ezentúl havi 70ezret kérnék érte? A barátnője is dolgozik, ha odaköltözik akkor szerintem két embernek nem túl nagy teher lenne a havi 70e.



2023. júl. 4. 13:44
 1/5 anonim ***** válasza:
78%
Családtagnak csak ingyen, vagy sehogy. Már így is nagyon jófej voltál, mert ezidő alatt 900 ezret spórolt rajtad, és a 70 ezres albi is kedvező lenne. De sajnos az a tapasztalatom, hogy a családi biznisz soha nem sül el jól. Valószínüleg elfogadná a 70ezret, de közben talán kibeszélne, hogy milyen g*ci a tesója, amiért pénzt kér a lakásért. Persze nem ismerem a családod, egyáltalán nem biztos, hogy a testvéred ilyen ember, csak azt mondom, hogy én nem tenném. Inkább költözzenek és add ki piaci áron egy idegennek, vagy maradjanak ingyen.
2023. júl. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
71%
Csak ismételni tudnám az 1-es válaszolót.
2023. júl. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
85%

Ebből már jól nem fogsz kijönni sajnos!


Akármilyen keveset kérsz, te leszel a rossz, mert kérsz! Ráadásul egy kínos beszélgetésnek is kiteszed magad.


Ha elküldöd őket és másnak adod ki, akkor te leszel a szemét.


Minél tovább laknak ott ingyen, annál jobban magukénak fogják érezni, tehát kellene egy határt szabnod, hogy meddig lakhatnak ott.

Kitenni viszont nem fogod tudni őket, ...."mert hát mégis csak az öcsikém..."

Szar helyzet!

2023. júl. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az öcsédnek adtak a lakást és azért adtad ingyen, mert nagyon alacsony a fizetése és nem volt megtakarítása.

Mivel a helyzet megváltozott, már két személy él ott, ráadásul fizetőképesek, ezért szerintem teljesen rendben van, ha újratárgyaljátok a feltételeket.

Te is jól jársz, mert lesz egy kis bevételed, nem kell albérlőt vadásznod és még ismered is az ott lakókat. Ők pedig jól járnak, mert 9 hónapig ingyen lakhattak ott, ezután pedig jó áron tudják bérelni tőled és még költözniük sem kell.


Az árat pedig ne mi szabjuk meg, erről állapodjatok meg magatok között.

2023. júl. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 rakd válasza:
100%
Kérd meg hogy szüntesse meg az okot ami kéts helyzetet teremtet...vagy is nem aludhat ott senki és ezért ingyen lakik ott. Ez egyben motiválja is hogy ha páros életet élne, akkor az nem ez a hely,mert nem az Övé.Mint tesó jó fej maradsz,de van egy határ ami elválasztja a tulajdonosi és testvéri részt ezzel.A csaj meg ha komoly, akkor menjenek máshova vagy vegyék ki piaci áron szerződéssel ügyvédelve.Tanuld meg kérlek : üzletben Nincs rokon vagy barát , csak eggyességek !
2023. júl. 6. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!