Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Más is egyre kevésbé bízik...

Más is egyre kevésbé bízik meg magánszemélyben, ha lakáskiadásról van szó?

Figyelt kérdés

Az utóbbi években mindig ingatlanossal intéztem a lakásbérlést.

Mióta tényleg első havi bérlettel, kaucioval le kell rakni 500-600e Ft-ot is Budapesten, nem szívesen adom ezt át, aki egy személyi igazolványt, meg a kulcsokat mutat fel összesen az egész szerződéskor.


Nekem személyes rossz tapasztalatom még nem volt. De sokkal jobban szeretem átutalni az egész pénzt, annak alapból van már egy nyoma.


2023. júl. 31. 13:58
 1/8 anonim ***** válasza:
74%

Közjegyzői záradék. Elég elterjedt.

Ez még a kaució előtt feltétel a bérléshez.

Akkor a közjegyző ellenőrzi a szerződő felek személyazonosságát és a szerződést is.

2023. júl. 31. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%

"jobban szeretem átutalni az egész pénzt, annak alapból van már egy nyoma.2


MINDENKÉPP kell legyen nyoma!

Másképp törvénytelen.

Szóval ehhez ragaszkodj.

Mi is mindig mindent aláírunk papíron.

Átutalás MELLETT IS!

2023. júl. 31. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
92%

"aki egy személyi igazolványt, meg a kulcsokat mutat fel összesen az egész szerződéskor."


Tehát szerződést sem?


Ezek nem jó partnerek akkor, megértem, hogy liftezik a gyomrod.

2023. júl. 31. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A lényeg, hogy 30 napnál nem régebbi tulajdoni lapot csatoljon a bérleti szerződéshez. Így megbizonyosodhatsz arról, hogy másik szerződő fél tényleg a lakás tulajdonosa.


Nekem ugyanezen kételyeim támadtak mint neked. Nem mindig az a lakás tulajdonosa akinél a kulcs van.

2023. júl. 31. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert az ingatlanos nem szarja le hogy ki veszi ki a lakásod, csak ő megkapja a jutalékát..
2023. júl. 31. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk az nem derült ki, mi a kérdező gondja a magánszemélyekkel. A tulajdoni lapot le lehet kérni saját magunknak is ügyfélkapuval.
2023. júl. 31. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
87%
Megértem a kérdezőt. Kiad 500-600 ezret egy idegennek, ami neki nagy pénz. Persze a szig. a lakcímkártya és friss tulajdoni lap (szerződés előtt kérném le)+ lakáskulcs már valami, és a szerződés is sokat jelent pláne ügyvéd vagy közjegyző előtt. Persze ugyanez a másik oldal, kulcsod ad egy 30-40-50 milliós lakásához egy idegennek, aki lehet hogy következő hónaptól nem fizet, tartozást halmoz fel és 2 évig tart mire kirakja a nem fizető bérlőt. Kiadni sokkal nagyobb kockázat, mint bérelni. Nincs ez jól így, kellene a szabályozás, mindkét oldal vádelmének érdekében.
2023. júl. 31. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
76%
Bérlőkben egyre kevésbbé bíznak.
2023. aug. 1. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!