Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Határozatlan idejű szerződés...

Határozatlan idejű szerződés esetén kaució mikor jár vissza?

Figyelt kérdés

Most írtam alá az albérlet szerződésem, határozatlan idejű, ezzel nincs is semmi gondom.

Azt viszont nem értem hogy a kaució milyen feltételek mellett jár vissza mikor véget ér a szerződés?


A szerződésben bele van írva, hogy:

"Bérlő tudomásul veszi azt, hogy ha a bérleti jogviszonyát felmondaná a bérleti időtartam lejárta előtt, úgy a Bérbeadónál letétbe helyezett két havi kaucióját is elveszti, ezért Bérbeadónak Bérlővel szembeni további bérleti díj követelése nincs".


Mivel határozatlan idejű a szerződés ezért a felmondás után gyakorlatilag visszakapom a kauciót, ha vigyáztam a házra stb?

Tehát lényegében bármikor feltudok mondani én is és a tulaj is, majd a felmondási idő után logikusan jár vissza a kaució?


Nem teljesen világos, tekintve a szerződésben konkrétan nincs megfogalmazva a felmondási idő az mennyi amennyiben én mint Bérlő mondok fel .



2023. aug. 8. 20:54
 1/5 anonim ***** válasza:
90%

Ezt így véletlenül bennehagyták...


"Tehát lényegében bármikor feltudok mondani én is és a tulaj is, majd a felmondási idő után logikusan jár vissza a kaució?"

így van.

2023. aug. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
88%
A szerződés ezen része érvénytelen, mert ellentmondás van benne, így lényegében nem kell figyelembe venni. Ha nem akarja visszaadni a kauciót kiköltözéskor erre hivatkozva, akkor bátran pereld be. Nagy összegben fogadnék rá, hogy a főbérlő azt sem tudja milyen szerződést tette eléd, csak letöltött egy mintát és aláfirkantatta veled.
2023. aug. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Ingatlanos intézte a papírokat, szóval így pláne érdekes a helyzet, de alapvetően normális volt a tulajdonos és az ingatlanos is .


Én is arra tippelek, hogy konkrétan véletlenül hagyták benne a szerződésben.

De mivel nincs beleírva semmilyen konkrét dátum, így nekem az volt a logikus hogy felmondás után visszakapom a kauciót :D

2023. aug. 8. 21:18
 4/5 anonim ***** válasza:
79%

"Azt viszont nem értem hogy a kaució milyen feltételek mellett jár vissza mikor véget ér a szerződés?"

Most írtad alá a szerződésedet, miért nem tisztáztad ezt a tulajdonossal?

2023. aug. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
79%

""Bérlő tudomásul veszi azt, hogy ha a bérleti jogviszonyát felmondaná a bérleti időtartam lejárta előtt,"

Határozatlan idejű szerződés esetén nincs olyan, hogy "bérleti időtartam lejárta előtt" hiszen pont azt jelenti, hogy határozatlan idejű, hogy nincsen bérleti időtartam meghatározva.

Ez egy formanyomtatvány?

Miért írtad alá ha nem volt tiszta?

Holnap tisztázd ezt velük és ha szükséges, írjatok új szerződést!

Határozott idejű szerződésnél van csak ilyen. Ha 1 évben állapodtok meg és annál korábban akarnál elköltözni, akkor ez védené a tulajdonost a veszteségtől, hiszen nyilván olyan helyen van a bérlakás ahol egyetemisták szokták kivenni és év közben nehéz bérlőt találni.

Határozatlan idejű szerződésnél csak az számít ami a felmondási időként van meghatározva. Van amikor 60 nap, van amikor ki van kötve, hogy ha a hónap 15-ig jelzik, akkor a következő hónap végéig kell kiköltözni, van ahol csak jelzéstől 1 hónap. A kaució meg akkor jár vissza ha a lakás rendben van a kiköltözéskor.

2023. aug. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!