Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hogyan működik az átalányrezsi?

Hogyan működik az átalányrezsi?

Figyelt kérdés

Ha havi fix összeg a rezsi, amiben benne van a közös költség, víz, áram és fűzés díja is, akkor az az adott összeg hogyan jön ki, ha nem kell havonta mérőórát olvasni? Ilyenkor fogyasztástól függetlenül mindig annyit kell fizetni?

A lakás, amit kivennék is ilyen átalányrezsis, központi fűtéssel (ezt sem értem pontosan, hogy ilyenkor tudom ki-be kapcsolni a fűtést, ha központi vagy egyszercsak bekapcsolják és megy tavaszig?).

Első lakásom lenne, szóval bocsi ha túl evidenseket kérdezek.



2023. aug. 10. 22:31
 1/3 anonim ***** válasza:
60%

Ezt a tulajdonos mondta neked, hogy így van? Lehetséges igen, kivéve az áram számlát, ahhoz mindenképpen mérő van, ha ez önálló ingatlan pl. egy lakás. Többi lehet ilyen megoldású.

Igen ilyenkor nem tudod ki-be kapcsolni a fűtést, max a radiátoron lévő szabályzót tekergeted, de attól, hogy letekered nem lesz kisebb a számlád. A fűtési szezon okt 15-én kezdődik és április 15-én ér véget.

2023. aug. 10. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Csak ingatlanossal beszéltem eddig, tulajjal még nem találkoztam. A szerződésben viszont fixen benne lenne összegszerűen, hogy mennyi a havi rezsi, vagyis annál többet nem lennék köteles fizetni ha esetleg mégis megugrana a számla.
2023. aug. 10. 22:47
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ez lehet előnyös is, de hátrány is.

Ha 365-ből 198 napot vagy csak ott és kijönnél 12 000 Ft-ból is, akkor nagyon ráfizetés, ha 40 000 rezsit kell fizetni fogyasztástól függetlenül.

De ha szobáról van szó, akkor nehézkes elosztani a fogyasztást.

Ha önálló lakásról van szó, akkor óra alapján sokkal jobb.

2023. aug. 10. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!