Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ha a szerződés nem tiltja,...

Ha a szerződés nem tiltja, akkor aludhat nálam a barátom 4-5 napot néha? (mondjuk 3 havonta) vagy szólnom kell a tulajnak?

Figyelt kérdés
2023. aug. 20. 22:22
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
49%

A lakást úgy hasznalhatod, mi t a sajátodat, annyi vendéger fogadsz, amennyi jól esik.

Nyilván ez addig igaz, amíg a vendégek a barátaid es ingyen laknak nálad.

2023. aug. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
34%
#11 Adjál még hülye tanácsokat :)
2023. aug. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
94%

Nem is igazán tilthatná egy hosszútávú, lakhatás céljára kiadott lakásban a bérbeadó a vendégfogadást, teljesen mindegy, hogy esetleg ilyet írt volna a szerződésbe.

Egy felnőtt ember életébe beletartozik a párkapcsolat is, az pedig bezony azzal jár, hogy néha valaki ott alszik. Egy albérlet nem munkásszálló és nem is hotel, hogy erről rendelkezhetne bárki is.

Nyilván más tészta az, amikor valaki életvitelszerűen költözik oda, arról illene a kiadóval beszélni.

2023. aug. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
Mindegy igazabol lemondta a tulaj xdd szoval keresek masikat :’D
2023. aug. 22. 19:09
 15/26 anonim ***** válasza:
Mit jelent h lemondta a tulaj?
2023. aug. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
Azt mondta nem adja ki nekem.. mert megmondtam neki hogy takaritson ki mivel a szerzodesben is ugy all hogy tiszta allapotban kell majd nekem is átadni. Es bedurrant a feje :’D
2023. aug. 23. 10:01
 17/26 anonim ***** válasza:
100%
Ha kirúgott a tulaj, akkor most minek írtad ki újból az okafogyottá vált kérdésedet??
2023. aug. 23. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
80%
Ha jól értem akkor még ki sem vetted a lakást, de már beszóltál a tulajnak?
2023. aug. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:
Igen hogy takaritsa ki mert ugy van a szerzodesben es nem olyan volt mint a kepeken. Ti bekoltoznezek valami retekbe? Ennyi penzekert???
2023. aug. 23. 11:37
 20/26 anonim ***** válasza:
Én is voltam ilyen helyzetben, még egyetemről frissen kipottyanva. A szerződés aláírásakor a tulajdonos pökhendien hangoztatta, hogy ez egy rendes lakás, reméli hogy rendben tudom tartani. Közben pedig konkrétan centis por állt sok helyen, meg szerintem évek óta "odagyógyult" kosz mindenhol. Akkor nem igazán válogathattam, szóval jobb híján csaptam egy világraszóló nagytakarítást. (Volt ahonnan konkrétan késsel pattintottam le, a jó ég tudja miből összekövült kosz...)
2023. aug. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!