Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mér nem kötelező bejelenteni...

Mér nem kötelező bejelenteni magát egy személynek az albérletben?

Figyelt kérdés

Egy albérletet nézek, és elkértem a szerződés mintáját. Ebben az egyik kitétel, hogy sem én, sem más személyek nem jelenthetik be magukat sem állandó, sem pedig ideiglenes lakcímként.

Ezt egyáltalán megteheti a szerződésben? Én úgy tudtam, ha 3 hónapnál tovább lakok egy helyen, akkor köteles vagyok ezt jelezni nem?



2023. aug. 28. 11:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
92%

Kötelező.

De sokan nem szokták.

Például mert ingázók és a másik lakhelyükön vannak bejelentve és ezzel megelégszenek.

2023. aug. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
94%

"az egyik kitétel, hogy sem én, sem más személyek nem jelenthetik be magukat sem állandó, sem pedig ideiglenes lakcímként"


Ez törvénytelen.

2023. aug. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Bocsánat, a kérdésben elírtam a "Mér" "Már" lett volna.
2023. aug. 28. 11:37
 4/17 anonim ***** válasza:
88%
*a más személyeknél természetesen törvényes és érthető, a szerződött embernél törvénytelen.
2023. aug. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
És ebből nekem lehet bármi problémám? Ez egy éves szerződés lenne, és egyetemi lakhatás miatt költöznék. Szakmai gyakorlati hely keresés szempontjából hátrányos lehet? Mert így a 200km-re lévő állandó lakcímemmel kereshetnék csak.
2023. aug. 28. 11:40
 6/17 anonim ***** válasza:
91%

Ahogy más is írta, szerződésbe ilyet nem szabad beleírni, mivel a törvény téged kötelez arra hogy oda bejelentkezz ahol 3 hónapnál tovább laksz.

Azt ki lehet kötni, hogy csak a szerződő lakók jelentkezhessenek be, vagyis kiadja a lakást Bélának meg Marinak, akkor ne lehessen utána a teljes rokonságuk oda bejelentkezve, vagy ha ő 1 embernek adta ki a lakást és utána beköltözik a barátnője, akkor szerződést kelljen módosítani hogy ő is bejelentkezhessen.

Nézd meg a szerződést alaposan, mert ha 1 dologban ilyen nyílt törvénysértés van benne, akkor lehet hogy több is van még!

2023. aug. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
2%

5: 50 éves elmúltam és sehol nem kérték a lakcímemet. Se iskolában, se munkahelyen.

Milyen élethelyzet ez?

Ahol van lakhatási támogatás, ott sem tudom, lakcímkártyát kérnek-e, elég a számlákat vagy az átvételi elismervényt bemutatni a fizetett bérleti díjról minden hónapban.

A lakcímbejelentést csak az állam látja, ki hol van, semmi másra nem jó, csak megfigyelés, nyomkövetés.

2023. aug. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
92%

6: De nem is tud olyan bejelentkezni, akinek nincs szerződése. Hogyan tudna?

Olyan elfordul, hogy szerződést is elfogadnak a bejelentkezéshez az okmányirodában, de olyat nem, hogy a bérbeadó nem írta alá a bejelentőlapot és szerződés sincs!

2023. aug. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
91%

#7 A lakcímed kell ha orvoshoz akarsz menni, ha a gyerekedet szeretnéd bölcsibe, óvodába, iskolába beíratni, ha valamivel az önkormányzathoz kell fordulnod, ha pl. parkolási kedvezményre van szükséged vagy más hasonló önkormányzat adta kedvezményre uszodabérlettől a rendezvények belépőjegyéig.

Elég nevetséges azt hinni, hogy ezzel figyelnének meg, miközben minden mozdulatodat látják amit most is a gépen csinálsz, azt is látják hol van a géped.

2023. aug. 28. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
83%

#8 "De nem is tud olyan bejelentkezni, akinek nincs szerződése. Hogyan tudna?"

Ebben igazad van, ezért érthetetlen is. Csak úgy tehetné meg ha aláhamisítaná az aláírást vagy aki intézi a lakcímet az nem nézi meg a szerződést, hogy az ő nevére is szól-e.

2023. aug. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!