Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Előfordulhat olyan, hogy...

Előfordulhat olyan, hogy később készül közjegyzői okirat, mint maga a lakásszerződés?

Figyelt kérdés

Még soha nem laktam albérletben, most fogok költözni, de az én bérleti szerződésem közjegyző jelenlétében fog megtörténni és egy megbízható lakáskezlő cég fogja bérbeadni nekem a lakást.


Viszont most fog lakást bérelni a külföldi barátnőm is és ő magánszemélytől fogja bérbe venni a lakást. Elvileg már szeptember elején beköltözhetnek, mert meglesz a bérleti szerződést, de azt mondta, hogy közjegyzővel csak 2 héttel később találkoznak.


Nekem ez elég furának tűnik és nem szeretném ha átvernék, de nekem fogalmam sincsen még az ingatlanpiacról.


2023. aug. 29. 09:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ezzel semmi gond nincs, mi is csak így tudtuk anno megoldani. A közjegyző adja az időpontot, és valószínűleg csak így van neki hely a naptáraban.
2023. aug. 29. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Akkor megnyugodtam :D Köszi.
2023. aug. 29. 09:36
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez ldhetseges. Jogszeru.
2023. aug. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Sot az ugyved nelkul es tanul nelkul kotott szerzodes is jogszeru es hivatslos es a kulfoldinek elfogadja a bevandorlasi hivatal. Adozni is tudsz utana.
2023. aug. 29. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Sima albérleti szerződés is jogszerű, a közjegyzői papír inkább a bérbeadó érdeke, hogy a nem fizető bérlőt rövid úton ki lehessen rakni a lakásból.
2023. aug. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.
2023. aug. 29. 11:46
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen.

Általában a szerződést a bérlő és bérbeadó együtt írják.

Azt el kell küldeni a közjegyzői irodába, és az alapján írnak hozzá záradékot.

A legtöbb iroda csak záradékot vállal, ez a legelterjedtebb mód.

A közjegyző által megfogalmazott szerződés már tavalyelőtt is kb. 2-300 000 Ft-ba került, ennek nincsen értelme, mert nem ér annyit, mint amilyen drága.

2023. aug. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem volt bérlőm, akivel a kiköltözése előtt 3 hónappal mentünk csak a közjegyzőhöz. Nem voltam biztos, hogy időre kiköltözik, így írtunk egy kiköltözési nyilatkozatot. Nem előírás a közhegyző és bármikor lehet menni.
2023. aug. 30. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
8. A legbiztosabb ha beköltözés előtt mentek a közjegyzőhöz, mert ha kifogsz egy olyan bérlőt, aki nem akar fizetni majd, az később nem fog a közjegyzőhöz sem elmenni kiköltözési nyilatkozatot aláírni.
2023. aug. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!