Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ki dönti el a kiköltözés és...

Ki dönti el a kiköltözés és az albérlet visszaadás időpontját?

Figyelt kérdés
Éppen felmondás alatt van egy albérletem, megkaptam a felmondási papírt miszerint 31.-el ki kell költöznöm. De ilyenkor ki dönti el, hogy hány órakor van kulcs visszaadás? Az egész hónap ki van fizetve, így ez a nap is benne van. Megszabhatom én, mint bérlő?

2023. aug. 30. 23:30
 1/10 anonim ***** válasza:
85%

Olyan időpontot kell keresni, ami mindkettőtöknek jó.

De azért az elég nevetséges, ha még ebben sem tudtok megegyezni és jogi kérdést csináltok belőle.

2023. aug. 30. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom nem 31-én éjfélkor szeretnéd a kulcsot átadni.

Emberi időben, 31-én délután gondolom.

2023. aug. 30. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igazából én ki tudtam volna költözni rendes időben is, ha nem ma van. Ezt jeleztem is, akkor mikor a felmondást benyújtotta, de ebben nem volt partner, hogy a péntek is vagy a szombat benne legyen. Elég nehéz volt olyan albérletet találni, ami költözhető volt szeptember 1.-vel. Mivel pakolni csak tegnap tudtam elkezdeni, így igen csak késői időponton tudom vállalni a teljes kipakolást. És nem éjfélkor, de egy 18-19 óra mire végezhetek.
2023. aug. 31. 00:09
 4/10 A kérdező kommentje:
költözhető volt szeptember 1. előtt*
2023. aug. 31. 00:10
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
19 óra az teljesen korrekt
2023. aug. 31. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

A kikoltozes idopontja (datum es legkesobbi ora) nalunk szerepel a szerzodesben. Aug 31. Ha azon tullep,kihivjak a rendorseget es kitesznek onnan. Es mivel nem teljesitette a kotelesseged,h idoben kikoltozz,a kaucio nem jar vissza.


A rdndort nem erdekli a nyugod,ott a szerzoben vilagosan a befleti idotarta vege.


Tehst a legolcsobb,ha berelsz egy hostelszobag vagy agyat tobbagyas szobaban. Tobbnyire az ilyenek 24 h recepcioval vannak. Vagy airnnb bynkksrtyas fizetessel.

2023. aug. 31. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

Az airbnb fogad barmikor. Ha meg neked az draga,akkor marad a csomagmegorzo es bulizas ejjelre vagy padon alvas.

A betbeado nem tehet rola,ha dm tudtad elolvasni a szerzodest es a nsptart megnezni. Nyilvan le volg irva vilagosan.


Az augusztus honap utolso napja 31.

Semelyik berlo nem marad ejjelig.

Nojkel mar fel. Tobb esellyel fogadnsk airbnb szallason delutan.

2023. aug. 31. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
80%

6: "Es mivel nem teljesitette a kotelesseged,h idoben kikoltozz,a kaucio nem jar vissza."


Ez baromság.


A kauciót azon az alapon tarthatja vissza, ha közüzemi tartozást halmoztál fel vagy kárt okoztál a lakásban és helyre kell állítani.

Azon esetleg lehet vitatkozni, hogy néhány órával belelógtál a szeptemberbe és levonja a szeptemberi (egész havi) bérleti díjat is. De akkor viszont ne hívjon rendőröket, mert akkor szept.30-ig jogod van ott héderelni.

De ha aug.31-szept.1 éjjelén rád hívja a rendőröket, hogy dobjanak ki, akkor a szept. havi bérleti díjat sem követelheti.

2023. aug. 31. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha ezt a hónapot kifizetted, akkor aug. 31 23:59-ig még teljes joggal használhatod a lakást (persze ha erről máshogy nem állapodtatok meg a szerződésben).
2023. aug. 31. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Fizesd ki neki időarányosan ezt az 1-2 napot, aztán csókolom. Most komolyan mondom, nálam az mára kötekedéssel egyenlő, ha valaki ebből gondot csinál. Ennyire azért rugalmasnak kellene lennie mindenkinek. Ráadásul nem hetekről van szó...
2023. szept. 4. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!