Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mit tegyek, ha az exem folyton...

Mit tegyek, ha az exem folyton visszajárkál az albérletbe?

Figyelt kérdés

A férjem (még nem váltunk el) elköltözött az albérletből, viszont rendszeresen visszajár, amikor nem vagyok otthon.


Az albérletet közösen fizetjük, így volt megírva a szerződés. Viszont mivel vert, szétmentünk és elmentem anyumhoz.


A tulaj hívott, hogy a férjem is elment onnan, kijelentkezett, szóval visszaköltöztem.


A probléma ott kezdődött, hogy a cuccait még nem vitte el. Egy napon kérte a tulajt, hogy adja oda a kulcsot neki, hogy össze tudjon pakolni. Velem is egyeztetett. Ezt nem tette meg, hanem elkezdett ott aludni és bejárkálni.


Ismét eljöttem onnan. Beszéltem a tulajjal, de ő neki meg nem veszi fel a telefont, így a lakás egyik kulcsa továbbra is nála van.


Félek visszamenni, mert nem tudom mit tesz velem. Így is rendszeresen fenyeget.


A szerződés még nem volt módosítva.


Mit lehet tenni ilyen helyzetben?


2023. szept. 23. 17:48
 1/8 anonim ***** válasza:
76%

Cseréltesd le a zárat a tulajjal.

A cuccait meg pakold össze és dobd ki.

Szólj barátoknak, családnak hogy mi a helyzet és figyeljenek rád, rendszeresen hívjanak keressenek hogy ha nem válaszolsz, akkor tudjanak menni segíteni.

2023. szept. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

"Ne írj már törvénytelenséget!! Amég nincs módosítva a szerződés, ha az ex nevén is van a szerződés, akkor nem zárhatják addig ki az exet!"

Jöhet ide is, nem kell privátban okosnak lenni!

Akkor módosítják a szerződést, nagy ügy.

VAgy felmondja a tulaj és újraköti csak a nővel.

2023. szept. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Felmondani, elköltözni. Amíg a férjed is bérlő, addig jogosult bejárni.
2023. szept. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
24%

"Amég"

Amég magyar nem tudol ne írgyá privátott!

2023. szept. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
48%
A tulaj mondja fel a szerződést, paterolja ki az exedet. Utána zárat cserél és veled új szerződést köt. Problem solved.
2023. szept. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
75%
Költözz te előbb
2023. szept. 23. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A saját testi épséged érdekében pakolj és menj. Ilyenkor nincs büszkeség.


Látatlanban mondom, hogy tulajként nem repesnék hogy egy balhés pár egyik tagja is a lakásomban lenne, úgyhogy úgysem lesz ez az albi hosszú életű, ha lehet, költözz haza a családhoz és keress újat. Ezt a gyökér állatot meg tiltsd mindenhonnan!!!

2023. szept. 24. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
50%

Hát az első lépés az, hogy a tulajjal egyeztetve azonnal zárat cseréltek és természetesen ehhez nem kap kulcsot az ex. Ha jön "összepakolni", akkor pedig szervezd úgy, hogy legyen ott 1-2 férfi barátod, vagy legalább a tulaj is.

A végső megoldás pedig nyilván az, hogy elköltözöl egy olyan helyre, amit ő nem ismer. Egy ilyen agresszív, fizikailag is veszélyt jelentő ember esetén nincs más megoldás szerintem.

2023. szept. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!