Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hogyan legyen lelkileg egyszer...

Hogyan legyen lelkileg egyszerűbb a költözés?

Figyelt kérdés

A héten fogok kiköltözni abból az albérletből ahol az egyetemi éveimet töltöttem. A kezdetektől fogva imádtam ott lakni, mivel egy gyönyörű, modern lakás tök jó helyen. Rengeteg időt töltöttem ott, hiába ingáztam a családi ház illetve az albérlet között mégis nem volt olyan hét, hogy ne lettem volna ott legalább pár napot. Rengeteg emlék fűz hozzá így a közel 3 év alatt.

A költözésnek több oka van, befejeztem az egyetemet, illetve a párommal pedig össze szeretnénk költözni. Egyikünknek sem az volt a terve, hogy egy albérletbe éljük le az életünket( így ez az opció nem merült fel; hogy ide költözik).

Most még jelenleg haza költözök a szüleimhez és majd kb 3- 4 hónap múlva össze a párommal.

A kérdés amiért megszületett az az, hogy már előre látom szörnyű nehéz lesz fogni magam és végleg eljönni. Egyszerűen ha belegondolok; hogy végleg ott kell hagyjam azt a lakást összerándul a gyomrom. Nem mellesleg utána még haza kell vezetnem több órát. Így nem szeretnék nagyon a padlóra kerülni. Alapból is ilyen vagyok, nagyon ragaszkodó. Ha megszeretek valamit pl. egy helyet nehéz az elválás. A nyári gyakorlatom végeztével is zokogva jöttem hazafelé egész úton. Pedig ott csak 3 hónapot töltöttem. Nem pedig három évet.

Aki volt már hasonló helyzetben mit tanácsol? Tudom; hogy idővel jobb lesz, mint minden. De hogyan lehetne úgy csinálni; hogy az a nap is könnyebb legyen?



2023. szept. 25. 07:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%
Össze kell szorítani a fogakat és megcsinálni, nincs mese... Sírd ki magadat mielőtt elindulsz haza.
2023. szept. 25. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem legyél szomorú nyugodtan. A nem könnyű érzéseket is meg kell élni. Ez van.
2023. szept. 25. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
86%
Ezen semmi nem fog segíteni csak az idő. Eljössz és ahogy telik az idő kopik a fájdalom, a hiányérzet.
2023. szept. 25. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
82%

A jó dolgok megmaradnak szép emléknek.

Sokszor nehéz elengedni, de mindig inkább előre nézz, ne úgy fogd fel, hogy otthagysz valamit, ami jó, hanem hogy váltasz egy sokkal jobbra, összeköltözöl a pároddal.

2023. szept. 25. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
88%

Tekints előre és a terveidre, a közeljövődre koncentrálj ahelyett, hogy sírdogálsz azon, ami elmúlt.


Pár hónap és együtt élhetsz azzal az emberrel, akit szeretsz- lehet tervezgetni az új otthont, ha segít, akkor beszélgetni vele erről, de te is elfoglalhatod magad a munkán túl esetleg a lakberendezéssel, praktikus dolgokkal, végiggondolhatod, mit viszel az új otthonodba, ha szükséged lesz valamire, ami jelenleg nincs, akkor nézelődhetsz a neten, lakberendezési oldalakon/áruházakban stb.

Szerintem ilyenkor az előretekintés az, ami segít, lefoglal és valóban értelmes.

2023. szept. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem ez egy jó cél: ha majd lakást veszel akkor egy ilyenre törekedj, vagy vedd meg ezt.
2023. szept. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a kommenteket és az ötleteket! Jól esett olvasni őket! Megpróbálok tényleg a jövőre nézni és arra fókuszálni. Igaza van annak aki azt írta; hogy egy sokkal jobb vár rám. Régóta szeretném már; hogy együtt élhessünk a párommal és ez most majd bekövetkezik. Talán ha ez fog lebegni a szemem előtt akkor könnyebb lesz.

6- os: kertes ház a terv nekünk, mivel mindketten abban nőttünk fel, állatokkal körülvéve egy csendes helyen. Illetve nem is eladó a lakás. Viszont az egy jó ötlet, hogy hasonló stílusúra alkossam a leendő házam. Amúgy is nagyon praktikus megoldások vannak abban a lakásban amik nagyon tetszenek.

2023. szept. 25. 10:04
 8/14 anonim ***** válasza:
77%
Ez ilyen. Nekem is hiányzott minden albérletem és mindig szomorúan költöztem. A vicc, hogy még akkor is, ha eleinte rohadtul nem szerettem ott élni.Még saját lakásba sem úgy jöttem, hogy "de jó alig várom".
2023. szept. 25. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
Ha lesz rá időm, akkor majd sajnállak.
2023. szept. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Kedves 9- es!

Nem értem miért kell ilyen kommenteket hagyni egy normális kérdés alatt. Mindenkinek megvannak a saját problémái, biztos vannak neked is ( pláne ha egy ilyen kommentet hagysz) ami pedig engem vagy más embertársunkat nem érdekel. Mégsem érzem jogosnak ide kommentelni egy ilyet. Mindenki tök aranyosan, kedvesen próbált segíteni, tanácsot adni.

Kívánom, hogy egy számodra nagyon nagyon nehéz helyzetben te is ugyanennyi empátiát kapj majd az emberektől, mint amit irányomba nyújtottál. Tudod a karma dolgozik.

2023. szept. 26. 10:52
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!