Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérletbe költözni a gyerekko...

Albérletbe költözni a gyerekkori házból első lépésnek megéri e milyen a fenntartása egy albérletnek?

Figyelt kérdés
2023. okt. 30. 08:57
 1/6 anonim ***** válasza:
86%

Akkor éri meg albérletbe költözni, ha ezzel jól fizető munkához jutsz.


Csak kényelmi szempontból, azért hogy ne a szülőkkel legyél elég nagy luxus.


Az albérlet fenntartása jól tervezhető. Van a bérleti díj és a rezsi. Ennyi. A felújásokra, elromló dolgokra gyakorlatilag nem kell költened.

2023. okt. 30. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
66%

Nem javaslom. Anyagi pokol elkoktozni a szuloktol.

Alberlet ar attol fugg hol. Ingatlan.comon meg tudod nezni hogy ahpva pl szovesen mennel az mennyibe kerul es ahhoz jon a rezsi meg a kozos koltseg. Altalaban oda van irva.


Az szerzodestol fugg hogy az elromlo dolgokra kell e koltened.


De nem csak ez a plusz koltseg hanem ugye kajat tisztitoszert stb mind neked kell venni amit eddig a szulok vettek.

2023. okt. 30. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező

Elsőre érdemes másokkal együtt kötözni bérlakásba és nem egyedül. Egyetemistákkal, fiatalokkal, megosztozva egy lakáson, esetleg még a szobán is egy időre.

Akkor nem egyedül kell viselni az anyagi terheket, van kivel megbeszélni hogy mikor mire kell költeni, a többiektől esetleg el lehet tanulni a szükséges dolgokat és meg lehet tapasztalni a szülőktől való különélést kevesebb anyagi kiadással.

Ha keresel egy párt vagy 1-2-3 másik fiatalt lakótársnak és együtt vesztek ki egy több szobás lakást, úgy sokkal kisebb kiadás fejenként. Nem hosszú távra, fél évre, egy évre első körben. Akkor hozzá lehet szokni a kötelezettségekhez, hogy miképpen és mit kell csinálni a való életben a saját magunk ellátásához amit addig a szülőktől megkaptunk. Amíg otthon lakunk addig fel se tűnik mi mindent megcsinálnak a szüleink helyettünk, mennyi pénz kell a lakhatásra és mi mindenre kell gondolni a takarítástól a beázás biztosításának intézésén, a mosáson, bevásárláson át mindenre.

A "próbaidő" után érdemes egyénileg lakást keresni, mert akkor már tudni fogod mi mindenre kell figyelni egy bérlakás kiválasztásánál és neked mi az ami fontos. Van akinek többet számít hogy közel legyen a lakása a munkahelyéhez, egyeteméhez, nem érdekli, hogy kicsi vagy régi - más inkább utazik 1-1 órát oda-vissza, csak legyenek normális szomszédai, erkélye vagy éppen felújított legyen a lakás.

Alapvetően egy bérlakásnál a bérleti díj és a rezsi az amivel számolni kell, meg az utazási költséggel és a saját bevásárlásokkal.

Van ahol a bérleti díjban minden benne van, pl. havi 150 ezret fizet és kész, az fedezi az áramot, fűtést is, az internetet vagy tévé előfizetést kell külön fizetni ha akarsz még magadnak. Van ahol a bérleti díj csak a lakhatást jelenti és ezen felül kell még a rezsit fizetni, pl. fizetsz havi 120 ezret a tulajnak majd minden hónapban a víz, villany, gáz és egyéb számlákat is neked kell rendezned utána.

A kaja és egyéb megvásárolandó a legnagyobb költség ezen felül, mert most a ketchuptól a vécépapíron át a mosószerig mindent neked kell megvenned, nem csak a kenyeret, felvágottat meg tejet. Az útiköltség lehet még nagyobb tényező, attól függően mivel és mennyit kell közlekedned. Az a jó ha mindent kicsit túltervezel elsőre, hogy bizonyosan ne legyen kevés a pénzed a hónap végére.

A lakbér mellé beköltözéskor 2-3 hónapnyi bérleti díjat elkér a tulaj kauciónak. Ezt a végén visszakapod amikor kiköltözöl, de nem kereshetsz úgy bérlakást, hogy csak 1 havi díjat tudsz letenni a szerződés aláírásakor. Ha 120 ezer a lakás bérleti díja akkor a szerződés megkötéséhez minimum 360 ezer forint ott kell legyen a kezedben és ezen felül lesz majd minden havi költésed meg a rezsi, ha az külön van.

2023. okt. 30. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Attól függ, "albérlet" az egy jogi formula, nem egy bizonyos ingatlan.

"Albérlet" egy balatoni ház is 3 emelettel 4 fürdőszobával, meg egy 12 nm-es szoba is egy panel lakásban Kecskeméten, ahol még 4 másik ember lakik a lakásban veled együtt.

Szóval amilyen építményt akarsz bérelni, annak a fenntartásával kell tisztába jönni.

Ha egy ugyanolyan házat akarsz bérelni, mint amiben most laksz, pl. ugyanazon vagy nagyon hasonló településen, csak kisebbet, akkor a meglévő kiadásokat kell arányosan elosztani kb., annyi lesz.

2023. okt. 30. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Plusz a bérleti díj, és ha nincs az árban a közjegyző, akkor az is, ha ügyvéddel akarod, akkor az is, ha fel kell szerelni a lakást, mert pl. nem bérelsz edényeket, függönyt, szemetest, lavórt, háztartási gépeket, akkor az is.
2023. okt. 30. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Anyagilag nagyon nem eri meg. Nekem kb 30 szazalekkal tobb a koltsegem mint amit kikotlozes elott josoltam.


Egyedul vagy lyukba mesz, vagy nagyon dragan. A legjobb elsore lakotarsakkal koltozni. Felezodik a lakber es a rezsi is.

2023. okt. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!