Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Lakást jogilag lehet úgy...

Lakást jogilag lehet úgy kiadni hogy 3 hónapos határozott idejű szerződést kötök a bérlővel és előre elkérem a 3 havi bérleti díjat és átalány rezsit?

Figyelt kérdés

Valaki javasolta ezt, de nem tudom ez mennyire kivitelezhető jogilag. Azért kaptam ezt a javaslatot mert volt egy bérlőm aki után adósság maradt, kárt is okozott a lakásban és alig tudtam kirakatni a lakásból hiába közjegyzői szerződés és lehet ez a 3 havi határozott szerződés+kiköltözési nyilatkozat kivédené ezt? Persze ha nincs gond vele akkor egyből újrakötném vele a 3 hónapot ha újra kifizeti előre. A rezsit persze utólag a valós fogyasztása alapján elszámolnám vele.

Nem tudom mit tegyek mert úgy ráfáztam, hogy félek kiadni a lakást újra, mert ez a cirkusz nem hiányzik újra!

Adjatok tanácsot légyszives!


nov. 8. 19:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mindent lehet, amiben meg tudtokn egyezni. Csak nehéz lesz ilyen feltételekkel bérlőt találni.
nov. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ezt max akkor fogod tudni eljátszani, ha mondjuk kauciót nem kérsz. Mert olyat találni, aki kifizet 3 havi kauciót, meg 3 havi bérleti díjat, meg még az általányt is.... Elég nagy balfácán lenne.
nov. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
37%
Úgy tudom, inkább befogadó-nyilatkozatot érdemes kérni (az az, hogy a bérlőnek van hová mennie, ha kirakod) illetve kérhetsz valami jövedelem- vagy munkáltatói igazolást, hogy tényleg van fix annyi bevétele, amiből fog tudni fizetni.
nov. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
60%
2-es 👍
nov. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 scamdemic válasza:
51%

„Adjatok tanácsot légyszives!”

1. Adj tanácsot, légy szíves!

2. Adjatok tanácsot, legyetek szívesek!

nov. 9. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ahogy az első írja. Magánszemélyek bármire szerződhetnek. Ha találsz olyat, aki belemegy, akkor hajrá. De általában elég, ha van közjegyző előtt kötött szerződés + kiköltözési nyilatkozat. Köss egy éves fix időre, ami majd meghosszabbítható. 3 hónap azért kérdéses, mert senki nem szeret 3 havonta költözni és folyamatos bizonytalasnágban élni. De értem a te helyzetedet is, nekem is voltak bődületesen rossz bérlőim. Volt, aki úgy ment el, hogy minden ablakot kivert a lakásban... :(
nov. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!