Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Egy énekes-zenésznek milyen...

Egy énekes-zenésznek milyen építésű lakás (albérlet) lenne a legideálisabb hangszigeteltség szempontjából?

Figyelt kérdés

Jövő tavasszal albérletbe megyek és olyan lakás lenne számomra az ideális, amiben nem kell félnem kiereszteni a hangerőmet a napi szintű gyakorlások alatt. Panel egyértelműen off, ha csak nem lehet az egyik szobát patikán hangszigetelni.


Tégla lakás? Csúsztatott zsalus lakás? Vagy milyen építésű lenne az ideális?


Köszönöm szépen a segítséget!



nov. 20. 13:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
63%

Tégla

A beton (csúsztatott zsalu, panel) vezeti a hangot, a csúsztatott elvileg még rosszabb, mint a panel

nov. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Ment a zöld kéz.

És tégla esetén semmi nem hallatszódik át,ami miatt balhézhatnának a szomszédok?

nov. 20. 13:21
 3/11 anonim ***** válasza:
96%

Egyik sem. Mindegyik arányaiban nagy tömeg, tömör anyag, ami viszi a hangot. A szomszèd falai sem mindig főfal, hanem vèkonyabb.

Családiház ami jó.

nov. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
64%
Egy igazi régi építésű tégla lakásnál, ahol 60+ centisek a falak, nem egymásból leválasztott lakások közti 15 centis falak vannak, és az ablakok a gangra is jól szigetelnek, ott nem sok minden fog áthallatszani
nov. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Leginkább fejhallgató, vagy családi ház.
nov. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

A tégla társasház nem garancia, a lakásokat elválasztó falak gyakran vékonyak a régieknél is, és lehetnek szellőző nyílások, egyebek, amelyeken megy át a hang.


Családi házban nem zavarnád a szomszédokat. De inkább bérelj próbatermeket, lehet néhány órára is, amelyeket erre a célra építettek és ott gyakorolj.

nov. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Családi ház, ahogy előttem is írták.

Családi házban is hallhatod simán, ahogy a szomszéd szobában nézik a tv-t, nem azon fog múlni, hogy miből és milyen minőségben készítették el a kivitelezés során.


A társasházzal általában az emberekkel van a baj, és hogy legtöbbször nem lehet megbeszélni a dolgokat, vagy nincsenek tekintettel emberek másokra.


Családi házban már az egy előny, hogy nem fogsz hallani hangokat se lentről se a fejed fölött.


Egyébként nekünk a szembe szomszédunk szokott néha akkora házibulikat csinálni, hogy én hallom a szobában hétvégéken este. El se tudom képzelni milyen szar lehet a közvetlen szomszédjának lenni, mert nekem simán kibírható, de hogy közvetlen szomszédként milyen..

nov. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Családi ház szerintem is. Vagy a próbatermes ötlet.

Tégla persze jobb, mint a panel, nem hallod a tüsszentés vagy a WC-lehúzást, de ha valaki ordít vagy bömöltet valamit, azért az már áthallatszik minden irányba. Nálunk régi gangos házban, 60 centis főfalakkal egy zenetanár és zenetudós páros lakott - alattunk. A zongora meg az ének már áthallatszott, bár engem nem zavart. A trombita már igen :D de azt csak évente kétszer vették elő. A mellettünk lakó családból sem hallottunk olyasmit, mint beszélgetés vagy tévé, de a zongora-gyakorlást vagy ha ordítottak egymással, azt már igen. A felettünk lakók meg csak néha bútort húzogattak... Na de mi sem voltunk halkak teljesen kisgyerekekkel. Most családi házban viszont akár este 8 után is lehet kalapálni vagy porszívózni :)

nov. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Mindegyikben áthallatszik az éneklés.

Téglában a szomszéd tv-jét is hallottam simán.

Ha kiereszted a hangodat, akkor azt a 3. szomszéd is hallani fogja téglában, panelban, mindenben.

nov. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Mindenki kapta a zöld kezet:)
nov. 20. 19:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!