Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérletnél lehet szerződést...

Albérletnél lehet szerződést kötni, ha 2 fő akar beköltözni, de csak az egyiknek van aktív jövedelme?

Figyelt kérdés

Jelenleg szakmát végzek és egy jó barátommal tervezünk közösen albérletet bérelni.

Jelenleg neki van aktív jövedelme, én amíg leteszem a szakmát és stabil bejövetelt szerzek addig csak diákmunkákkal, egyéb passzív jövedelemmel tudnék hozzájárulni a részlethez.

A bérbeadók milyen viszonyban vannak az ilyen helyzetekkel? Várjunk, amíg mindkettőnknek lesz munkája, vagy nem kell aggódni emiatt?



nov. 20. 13:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Én nyáron költöztem albérletbe, megcsináltuk a szerződést, még egy plusz főt is beleírtunk, aki ugyan nem akar költözni, de hosszú távon, ha ledől a lábáról, nem lesz más opció. A tulaj tök rugalmas volt ilyen szempontból, így nem kell később ezzel foglalkozni.

Ja, és kettőnk közül, mivel a másik tanul, csak én rendelkezem jövedelemmel.

nov. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%
A szerződést többnyire valamennyi bérlő -az egymás közötti kapcsolattól függetlenül - aláírja, ezért valamennyi bérlő egyetemlegesen felelős a kötelezettségekért. Tehát ha az egyik fél jövedelme elegendő a bérlet + rezsi fizetésére, el szokták fogadni őket.
nov. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Alapesetben lehet olyan szerzödés, hogy egy valaki a bérlö és van egy lakótársa. Ilyen esetben a bérlö köteles fizetni a lakbért. Ha utána egymás között megosztják a költségeket, erröl esetleg még szerzödést is írnak, az eredeti szerzödésre nincs hatással.
nov. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A mi szerződésünk csak a párom nevén van, itt sem voltam még, mikor kivette a lakást. Természetesen a tulaj tudja, hogy kik laknak a lakásában, be is vagyok jelentkezve a címre. Változás esetén pedig megbeszéltük vele a dolgokat. Minden téren rugalmas volt.
nov. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
91%

Kérdező, ez a világ legtermészetesebb dolga!

Egy egyetemistának milyen jövedelme van? Egy kis ösztöndíj, esetleg egy kis diákmunka. Az albérlet díját a szülők csengetik ki.

Vagy ha egy szülő a kisgyerekével költözik? A gyereknek semmi jövedelme nincs és még sok évig nem is lesz.

nov. 20. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
73%
Lakáskiadóként én konkrétan ragaszkodom hozzá, hogy minden beköltöző aláírja a szerződést, viszont onnantól felelős is vagy, ha a másikkal valami történne, illetve az általad okozott károkért. Az mindegy, hogy ki fizet, csak legyen rendesen fizetve a bérleti díj és a rezsi.
nov. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A tulajdonosnak az a fontos, hogy a pénzét megkapja és erre minél biztosabb garanciát kapjon, hogy nem kell a pénze után futnia.
nov. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!