Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ha eddig nem írt a főbérlőm a...

Ha eddig nem írt a főbérlőm a kézbe fizetett lakbérről, kérhetem ezt ezután?

Figyelt kérdés
Kérhetem visszamenőleg is, ha pár hónapja lakom benn?

nov. 26. 17:39
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
Nem irt mit? 🤷🏻‍♂️
nov. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem írt semmilyen papírt arról, hogy fizettem neki a lakbért és a rezsit készpénzben.
nov. 26. 18:01
 3/8 anonim ***** válasza:
86%

Akkor ez van, utólag nem tudod bizonyítani! Ha csak ö is hanyag, akkor utólag írhat egy elismervényt, ha szemét, kérheti újra, neked meg ki kell fizetni.

Tanuld meg, pénz SOHA, de SOHA nem adunk nyugta nélkül senkinek. (Mellesleg sokkal egyértelmübb, ha átutalod lakbér megjegytéssel)

nov. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
69%
Kérni kérheted, de egyáltalán nem köteles megtenni utólag. Ha meg nem teszi, akkor így jártál!
nov. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Az már jogos kérés lenne, hogy ezentúl írjunk papírt?
nov. 26. 18:08
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Nyiss egy füzetet, szépen beleírod a dátumot, az összeget, amit átadtál neki, ő meg aláírja hogy átvette, és kész. A semminél több. Én legalábbis így csináltam, míg egy rövid ideig olyan lakásban laktam, ahol a tulaj nem akarta, hogy utaljam a lakbért és a rezsit.
nov. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is csináld ezt a füzetesdit, de írd bele előzőeket is, és úgy told az orra elé, mikor a következőt fizeted, hogy akkor itt és itt is írja alá.
nov. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kerj egy smst /viberuzit /emilt/insta/stb.
nov. 27. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!