Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérlőt ki lehet rakni...

Albérlőt ki lehet rakni kilakoltatási monatórium alatt hogyha van közjegyzői szerződés vagy közjegyzői nyilatkozat?

Figyelt kérdés
dec. 2. 10:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
31%

Ki persze,kilakoltatni pl közmű elmaradás miatt van albérletből csak simán kirakod őket.

Ha nem mennek kihívod a rendőrséget.

dec. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Elmész a helyi végrehajtóhoz , oda adod a közjegyzői nyilatkozatott és ő meg mondja milyen lépés jön .
dec. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
dec. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Szóval nem lehet, ki sem adom a lakásom inkább...
dec. 2. 12:55
 5/13 anonim ***** válasza:
89%

Ki lehet rakni. Hivatalosan elég macerás, de van rá más megoldás is.

Amúgy meg írd bele a szerződésbe, hogy a szerződés megszűnése esetén hozzájárulását adja ahhoz, hogy x nap után az ingatalant felnyisd és az ingóságait ... címre elszállíthatod. A szerződés pedig felmondható nemfizetés vagy x nap feletti rezsitartozás esetén.

dec. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
58%

5: hülyeséget beszél. Ezt lopásnak hívják.


lopás + magánlaksértés+önbíráskodás


mind3 btk-s

dec. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
86%

#6: Te beszélsz hülyeséget. Már miért lenne lopás egy szöveg a szerződésben?

Ez főként elrettentésre szolgál, de a ha valaki hozzájárulását adja, hogy bemehetek a lakásba, akkor nem is magánlaksértés. A cuccait meg nem lopja el a tulaj, csupán egy olyan helyre viszi, amit az albérlő adott még és amihez hozzáfér (pl. a bérlő szüleihez.) Önbíráskodás sem lehet, mert hozzá sem ér a tulaj a bérlőhöz.

dec. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
6%
7: a bíróság nem ezt fogja gondolni, de nekem mindegy :D :D :D
dec. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
83%
Mondjuk azt sem árt, ha az ember megnézi, kivel szerződik. Van-e munkahelye, milyen a bőrszíne, van-e hova mennie ha mégsem tud fizetni, stb. Én beleírom a hirdetésbe a feltételek közé, hogy köcsönös szimpátia, nem próbaidős munkahely, stb. Ebbe aztán kössenek bele nyugodtan, mert az én lakásom, jogom van annak kiadni, aki nekem szimpatikus, nem vagyok köteles megindokolni, hogy miért nem. Ja és nem adom ki sem állattartónak, sem dohányosnak, sem kisgyerekesnek, mert az tényleg nem lehet kirakni.
dec. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
33%

Ha e bérbeadó/tulajdonos bemegy a bérlő által bérelt lakásba, a bérlő ELŐZETES ENGEDÉLYE nélkül, akkor magánlaksértés bűntettét követi el.

HA a szerződésben ennek az ellenkezője van, akkor az a pont semmis,érvénytelen. Büntetőjogot NEM lehet felülírni semmilyen szerződésben.


Ugye ebből lehet elég könnyen önbíráskodás bűntette is, illetve lopás, zsarolás.

Nem fizető bérlőt CSAK bírósági döntés után lehet kirakni az ingatlanból vagy pedig végrehajtóval.

dec. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!